• infodent24.pl odnotował w maju i czerwcu 2023 r. rekordy oglądalności, decydowanie wyprzedzając pod tym względem inne portale branżowe
  • Duże zainteresowanie wzbudził materiał dotyczący zwiększonej kalkulacyjnej wielkości etatu przeliczeniowego (z 15000 do 15836 pkt.)
  • Uwagę czytelników infodent24.pl przykuł m.in. artykuł dotyczący wyższych minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia 

10 najlepiej czytających się materiałów infodent24.pl  

10 Psychoterapia dla lekarzy dentystów. Jest rozporządzenie ministra zdrowia
Lekarze dentyści mają prawo uczestniczyć w szkoleniach specjalizacyjnych z psychoterapii - wynika z rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia. Regulacja ta obowiązuje od 24 czerwca 2023 r.

Minimalne wynagrodzenia w ochronie zdrowia w górę od 1 lipca. Jakie stawki?
Wyższe minimalne wynagrodzenia w ochronie zdrowia od 1 lipca 2023 r. wzrastają o 12 proc. - wobec tych z 1 lipca 2022 r. Komu należą się większe pieniądze w stomatologii?

Bez tego nie można uchronić dziecka przed próchnicą. Siedem kroków
Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie to za mało, aby dziecko nie było zagrożone próchnicą. Co jeszcze trzeba robić? Wyjaśnia lek. dent. Joanna Lewandowska z Medicover Stomatologia Rzeczypospolitej.

Zmiany w kontraktach stomatologicznych na NFZ. Nowe rozporządzenie
Rozporządzenie ministra zdrowia z 2 czerwca 2023 r. w sprawie kryteriów wyboru ofert skierowane zostało do publikacji. Szereg zmian dotyczy stomatologii m.in. w zakresie punktacji ofert np. w przypadku usuwania amalgamatu.

Umiejętności zawodowe lekarzy i lekarzy dentystów. Jest rozporządzenie ministra zdrowia
W Dz.U. z 23 czerwca 2023 r. pod poz. 1189 ukazało się rozporządzenie ministra zdrowia z 13 czerwca 2023 r. w sprawie umiejętności zawodowych lekarzy i lekarzy dentystów. Tych ostatnich najbardziej zainteresują kwestie dotyczące: radiologii szczękowo - twarzowej, implantologii stomatologicznej, sedacji i medycyny estetyczno - naprawczej.

Technik dentystyczny, higienistka, asystentka stomatologiczna w ustawie. Tak mają funkcjonować te zawody

Uchwalona przez Sejm ustawa o niektórych zawodach medycznych reguluje funkcjonowanie m.in.: higienistek i asystentek stomatologicznych oraz techników dentystycznych. Jakie przypisano im kompetencje, jaką odpowiedzialność, jakie jest wymagane w ich przypadku wykształcenie, jak ma przebiegać rozwój zawodowy?

Kolejki do dentysty mogą być tylko dłuższe
Ministerstwo Zdrowia nie planuje zmian w sposobie rozliczania procedur stomatologicznych, które mogłyby skutkować wzrostem liczby wykonywanych świadczeń. Przy wyższych stawkach leczenia pieniądze szybciej się skończą.

Dentystka z zarzutami o oszustwo na szkodę NFZ. Rozprawa 13 lipca
Dentystka, oskarżona o rozliczanie na szkodę NFZ świadczeń stomatologicznych, których faktycznie nie realizowała - stanie przed sądem 13 lipca. Stomatolog przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów.

Zmiany w finansowaniu leczenia stomatologicznego. Projekt zarządzenia prezesa NFZ
Nastąpią zmiany w finansowaniu wszystkich świadczeń stomatologicznych, rozliczanych jednostkowo lub pakietami. Wprowadza je projekt zarządzenia prezesa NFZ.

Stomatologia na NFZ. Od 1 lipca będzie można więcej zarobić?
Zgodnie z zarządzeniem prezesa NFZ, które ma obowiązywać od 1 lipca 2023 r., zwiększona została kalkulacyjna wielkość etatu przeliczeniowego z 15000 do 15836 pkt. Oznacza to, że kontrakty, rozliczane etatem przeliczeniowym, mogą być wyższe o 5,57 proc. od dotychczasowych.