10. Powstało Stowarzyszenie Mistrzów Polskiej Implantologii "IMPLANT MASTERS POLAND"

Implantolodzy, którzy jako pierwsi w Polsce ukończyli studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W.Goethego we Frankfurcie nad Menem, powołali do życia Stowarzyszenie Mistrzów Polskiej Implantologii "IMPLANT MASTERS POLAND". Szefem organizacji wybrano Tomasza Cegielskiego. 

9. Kasa fiskalna u dentysty - kiedy zbędna?

W kasy nie muszą inwestować, ci którzy obsługują tylko firmy. Nie muszą tego robić także lekarze współpracujący z Narodowym Funduszem Zdrowia - pisze „Rzeczpospolita". 

8. Jak pomóc dzieciom - Bartosz Arłukowicz przedstawia pomysły dentystom

Zwiększenie liczby specjalistów z zakresu stomatologii dziecięcej, włączenie kursu poświęconego chorobom jamy ustnej dzieci do programu specjalizacji pozastomatologicznych oraz prawne uregulowanie obowiązkowej weryfikacji stanu zdrowia jamy ustnej najmłodszych - to tylko niektóre ustalenia, do których doszło w trakcie spotkania dentystów z Komisji Stomatologicznej NRL z Bartoszem Arłukowiczem, szefem resortu zdrowia. 

7. Bezpłatnie, czyli kiepsko - smutne fakty o leczeniu zębów na NFZ

- Od dentysty z NFZ nie spodziewajmy się zbyt wiele - pisze „Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta przypomina także, że w gabinetach związanych kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia, nie ma możliwości poprawienia standardu usługi za dopłatą. 

6. Od kas fiskalnych nie ma już odwrotu

Minister finansów podpisał rozporządzenie, które obliguje m.in. wszystkich lekarzy dentystów, bez względu na osiągane przychody, do zainstalowania kas fiskalnych. 

5. 13,8 tys. zł za ekstrakcję zęba

W tym przypadku zapłacić za usługę musi nie pacjentka, a dentystka wykonująca zabieg. Osoba korzystająca z opieki medycznej twierdziła, że w związku z szeregiem zaniedbań i nieprawidłowości ze strony dentystki - doznała poważnego urazu w postaci połączenia ustno-zatokowego oraz zapalenia zatoki szczękowej lewej. 

4. 3500 zł za najlepiej zdany LDEK

Paulina Kinga Sieradzka, która uzyskała najlepszy wynik w trakcie Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego w 2014 r., otrzymała finansową nagrodę z rąk Macieja Hamankiewicza, prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej. 

3. Trudne początki, czyli dentyści na progu kariery - ankieta infoDENT24.pl, PTSS oraz Be Active Dentist

Już po raz drugi portal infoDENT24.pl, wraz z Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologii oraz Be Active Dentist, zapraszają do wzięcia udziału w wyjątkowej ankiecie. Tym razem tematem przewodnim naszego internetowego badania jest edukacja. 

2. Dentystka z 817 zarzutami za wyłudzenia

Scenariusz typowy. Podwójne pobieranie należności za leczenie, wpisywanie do rozliczeń z publicznym płatnikiem niezrealizowanych usług. Poszkodowani pacjenci i NFZ. Skala śledztwa niebotyczna. 

1. PTSS - skład nowego Zarządu Głównego

Jakub Łada, Tomasz Łukasik, Michał Dudziński, Magdalena Bednarz, Karolina Kliś oraz Magdalena Wilczak przez najbliższy rok będą decydować o kierunkach działań i rozwoju Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.