10. Znowu drastycznie mało miejsc rezydenckich dla lekarzy dentystów

Rzec można, że nastąpił powrót do stagnacji. W całym kraju przyznano 64 miejsc rezydenckich dla lekarzy dentystów, którzy rozpoczną specjalizację na podstawie postępowania kwalifikacyjnego prowadzonego w październiku 2014 r. Rok temu statystyka ta wyglądała zdecydowanie lepiej - 92 miejsca. Okazało się zatem, że to był jednorazowy skok, który nie przyniósł trwałego przełomu (jesienią 2012 r. miejsc tych było 65).

9. Dziecko u dentysty - co ze zwolnieniem z lekcji?

Czy lekarz dentysta ma obowiązek wypisać zaświadczenie o wizycie dziecka, które stanowiłoby usprawiedliwienie nieobecności w szkole i czy ma prawo pobrać za to opłatę?

8. ZIP i znów dentysta ma kłopoty

Narodowy Fundusz Zdrowia sprawdza czy dentystka z gabinetu lekarskiego w jednej ze szkół podstawowych w Tarnobrzegu wpisywała w dokumenty fikcyjnie wykonane zabiegi. Sprawa ujrzała światło dzienne - a jakże - dzięki Zintegrowanemu Informatorowi Pacjenta.

7. „Wprost" przeprosił Andrzeja Duliana za "drożyznę" i "dentystów - zdzierców" w jego wypowiedziach

Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost sp. z o.o. przeprosiła Andrzeja Duliana (na zdjęciu), prezesa Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych za przypisanie mu wypowiedzi, których nie był autorem. - Andrzej Dulian nie nazwał usług oferowanych przez dentystów „drożyzną", ani nie nazwał ich „zdziercami" - czytamy w oficjalnych przeprosinach.

6. TK zbada czy brak dostępu do pytań egzaminacyjnych PES czy LDEK jest zgodny z Konstytucją

Wraca temat dostępu do testów egzaminacyjnych: PES, LEK i LDEK. Samorząd lekarski, który od dawna nie znajduje dostatecznych podstaw do tego, aby ten dostęp lekarzom ograniczać, teraz chce aby sprawie przyjrzał się Trybunał Konstytucyjny. 

5. Oszukiwali NFZ, a w sądzie walczyli na kruczki prawne

W wyniku kontroli przeprowadzonej przez NFZ - jednemu ze świadczeniodawców postawiono wiele zarzutów, aż dziw bierze, że w ten sposób można pojmować obowiązki zawarte w kontrakcie. 

4. Be Active Dentist z Grand Prix Publiczności CEDE 2014

Byli najliczniejszą i najbardziej wyróżniającą się grupą tegorocznej edycji CEDE. Młodzi stomatolodzy z Be Active Dentist nie zawiedli w roli faworytów i zwyciężyli w Grand Prix Publiczności CEDE 2014. 

3. Są wyniki LDEK. Mamy 1282 nowych lekarzy dentystów

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi podało zbiorcze wyniki Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego, który odbył się 5 września. LDEK zdało 83 proc. uczestników.

2. LDEK: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku rządzi

68 lekarzy dentystów, którzy studiowali na Uniwersytecie Medycznym w Białystoku i którzy przystępowali po raz pierwszy do LDEK zdali go w sesji jesiennej 2014 r. 

1. Łukasz Tyszler oficjalnie kandydatem na prezydenta Szczecina

To już oficjalne. Lekarz dentysta, szczeciński radny - Łukasz Tyszler będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Szczecina.