PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ilu lekarzy dentystów na Liście Stu 2020

Autor: miro • Źródło: ms
10-03-2021, 09:48
Ilu lekarzy dentystów na Liście Stu 2020 Lista Stu bez dentystów (fot. shutterstock)
Wśród laureatów, wyróżnionych na Liście Stu 2020 Pulsu Medycyny, próżno szukać osób związanych ze stomatologią. Taka sytuacja skłania do refleksji, czy rzeczywiście wśród lekarzy dentystów nie ma osobowości, która w pierwszym roku walki z pandemią COVID-19 szczególnie zasłużyłaby się w polskiej medycynie i sektorze ochrony zdrowia?

Kapituła plebiscytu wyróżniała te osoby, które w 2020 r. zanotowały na swoim koncie szczególne osiągniecia zawodowe, miały wpływ na rozwój polskiej medycyny i prezentowały szczególną siłę społecznego oddziaływania.

Oczywiście serdeczne gratulacje dla całej dwusetki wyróżnionych medyków (Lista Stu Medycyna i Lista Stu System Ochrony Zdrowia). Szczególnie dla tych, którzy pozytywnie oddziaływały również na to co się dobrego działo w 2020 r. w polskiej stomatologii.

Wyczekując stomatologów na Liście Stu, gratulujemy wszystkim uhonorowanym. Medalowe miejsca zajęli:
1. Dr n. ekon. Adam Niedzielski minister zdrowia od sierpnia 2020 r. W latach 2018-2020 związany zawodowo z NFZ jako dyrektor ds. operacyjnych, a następnie prezes. Wcześniej był dyrektorem generalnym w Ministerstwie Finansów.
2. Dr n. med. Paweł Grzesiowski pediatra, immunolog, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń, doradca do walki z COVID-19 Naczelnej Izby Lekarskiej, założyciel i prezesem zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.
3. Prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej i onkologicznej, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Obrażeń Wielonarządowych i Medycyny Ratunkowej UJ CM, kierownik Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Stanów Nagłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz działacz samorządu lekarzy, a od 2018 r. prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatolog  

POLECAMY W SERWISACH