PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ile kosztuje implant zęba? Poznaj aktualne ceny

Autor: Pozostałe źródła • Źródło: Artykuł dostarczony przez Fundację Firma Dla Każdego
10-06-2021, 11:52
Ile kosztuje implant zęba? Poznaj aktualne ceny Fot. Ile kosztuje implant zęba? Poznaj aktualne ceny (mat.pras.)
Osoby, które straciły stałe zęby wiedzą doskonale, że jest to poważnym problemem. Braki w uzębieniu to nie tylko problem natury estetycznej. Mogą powodować trudności z jedzeniem, wady wymowy, zmiany wyrazu twarzy. Co więcej, brak zęba może również doprowadzić do zmian w kości szczęki czy opadania dziąseł. Dlatego też warto zastanowić się nad jego uzupełnieniem.

Jedną z dających najlepsze efekty a przy tym najbardziej trwałą metodą są implanty zębów. Nie da się jednak ukryć, że wiele osób obawia się ich ze względu na wciąż wysokie ceny. Sprawdźmy więc czy słusznie i dowiedzmy się ile kosztuje wstawienie zęba.

Co wpływa na cenę implantu?

Mówiąc o tym, ile kosztuje implant zęba warto mieć świadomość, że trudno jest jednoznacznie określić koszt wstawienia zęba. Zależy on bowiem od szeregu czynników. Wśród nich wymienić możemy między innymi liczbę wizyt konsultacyjnych i kontrolnych, stan zdrowia pacjenta oraz jego uzębienia.
Warto bowiem mieć świadomość, że wszystkie choroby stomatologiczne muszą być wyleczone. Dlatego też do kosztów wstawienia zęba często dochodzą wydatki związane z leczeniem próchnicy czy usuwaniem kamienia nazębnego.
Dopiero wówczas implantolog może przedstawić nam możliwości uzupełnienia braku w uzębieniu. Obecnie na rynku znaleźć możemy różne rodzaje implantów oraz koron, które różnią się materiałami, z jakimi zostały wykonane, jak i ceną. Na rynku stosowane jest obecnie kilka systemów implantologicznych, których ceny różnią się od 1800 do ok 4000 złotych.

Ile kosztuje implant zęba?

Poza ceną systemu implantologicznego należy doliczyć również szereg innych kosztów związanych z całkowitym wykonaniem uzupełnienia uzębienia. W jego skład wchodzi koszt konsultacji (jedna wizyta to ok. 100 zł), badania radiologicznego (w granicach 150 zł), wszczepienia implantu (ok. 2000 zł), śruby gojącej, łącznika oraz co najważniejsze - korony na implant. Ceny koron są bardzo zróżnicowane. Najtańsze są te wykonane z porcelany oraz stopów metali. Ich koszt to ok 500 zł. Najdroższe są zaś pełnoceramiczne korony na cyrkonie, których ceny zaczynają się od 1300-1500 zł. Warto wspomnieć również, że ceny różnią się w zależności od regionu kraju. Zazwyczaj w większych miastach są nieco wyższe.

Sprawdź konkretne ceny implantów zęba!

Czego możesz wymagać od swojego implantologa?

Jeśli zamierzasz zakładać implanty zębowe rozpocznij od znalezienia kliniki lub gabinetu, który cieszy się dobrymi rekomendacjami. W dzisiejszych czasach jest to bardzo proste - wystarczy bowiem jedynie sprawdzić opinie o danym miejscu w internecie.

Po znalezieniu specjalisty umów się na wizytę. Pierwsza konsultacja implantologiczna to zazwyczaj koszt ok. stu złotych. Podczas niej lekarz oceni stan twojego uzębienia, może również zlecić wykonanie dodatkowych badań np. zdjęcia rentgenowskiego. W oparciu o ich wynik powinien przedstawić ci plan leczenia, wskazać dostępne rozwiązania oraz ich koszt. To od ciebie zależy na jaki rodzaj implantu oraz korony się zdecydujesz. Masz jednak pełne prawo spodziewać się, że lekarz wyjaśni ci zalety oraz wady każdego rozwiązania. Dzięki temu podejmiesz decyzję o wyborze implantu, którego koszt będzie dla ciebie możliwy do poniesienia a jednocześnie spełni on twoje oczekiwania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implantologia   implanty   cena implantu  

POLECAMY W SERWISACH