Firma Henry Schein, Inc., której parterem jest Marrodent - znany dostawca materiałów i sprzętu stomatologicznego, zrealizuje po raz XV program Practice Pink®, który ma na celu  zapewnienie wsparcie organizacji non-profit zaangażowanych w walkę z rakiem. 

W ramach Practice Pink, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i dostawcami w Ameryce Północnej i Europie, firma Henry Schein pomaga specjalistom z zakresu stomatologii i medycyny w podnoszeniu świadomości profilaktyki raka piersi i innych nowotworów, oferując swoim klientom szeroki zakres tzw. różowych produktów, obejmujący m.in. materiały eksploatacyjne z zakresu opieki medycznej, produkty wykorzystywane w gabinecie, a także odzież.

Dzięki programowi Practice Pink firma Henry Schein zebrała do tej pory środki w wysokości 1,7 mln dol. 

- Pracujemy nad tym, aby atuty naszej działalności biznesowej współgrały z potrzebami społeczeństwa w zakresie poprawy stanu zdrowia. Rozwijamy także inicjatywy partnerstwa publiczno-prywatnego - wszystko w celu poprawy dostępu do opieki zdrowotnej osobom potrzebującym — powiedział Stanley M. Bergman, chairman of the board oraz chief executive officer w firmie Henry Schein. - We współpracy z naszymi partnerami i klientami wspieramy wysiłki w zakresie promocji wczesnego wykrywania nowotworów, poprawy dostępu do opieki zdrowotnej oraz zaawansowanych badań i profikaktyki przeciw nowotworom - dodał.

Practice Pink w Polsce

Firma Marrodent w ramach uczestnictwa w programie Practice Pink™ przekazuje część swoich dochodów ze sprzedaży wybranych różowych produktów w listopadzie fundacji Biegniemy z Mają, która wspiera dzieci z terenu Podbeskidzia dotknięte chorobą nowotworową.

Fundacja organizuje imprezy sportowe m.in. biegi, których celem jest wsparcie chorych dzieci i ich rodzin. Propaguje profilaktykę prozdrowotną, w szczególności przez organizację: wydarzeń, warsztatów, prelekcji, badań czy akcji profilaktycznych.

Fundacja Biegniemy z Mają  powstała z inicjatywy mamy chorej onkologicznie Mai, która po swoich doświadczeniach chciała pomóc dzieciom i ich rodzinom w podobnej sytuacji.

Program Henry Schein Cares

Henry Schein Cares opiera się na pięciu filarach:
- umożliwienie zespołowi Schein wykorzystania potencjału;
- wspieranie równości w dostępie do opieki zdrowotnej, szczególnie grupom mieszkającym w terenach o niedostatecznie rozwiniętej infrastrukturze;
- przyspieszenie zrównoważonego rozwoju środowiska;
- wzmocnienie i dywersyfikacja łańcucha dostaw;
- utrzymanie silnego ładu etycznego.

Działania w zakresie ochrony zdrowia, wspierane przez Henry Schein Cares, koncentrują się na czterech głównych obszarach:
- zdrowie, leczenie, profilaktyka i edukacja;
-  budowanie potencjału;
- gotowość na wypadek sytuacji kryzysowych i reagowanie na katastrofy;
- wzmacnianie systemu opieki zdrowotnej.

Marrodent to jeden z największych polskich dystrybutorów w branży stomatologicznej i protetycznej. Założona w roku 1990 przez braci Romana i Marka Stekla, firma Marrodent z siedzibą główną w Bielsku-Białej i oddziałem w Warszawie, zajmuje się dystrybucją materiałów i sprzętu stomatologicznego i protetycznego, a także kompleksowym wyposażeniem w sprzęt gabinetów dentystycznych i laboratoriów protetycznych. 

Od 2016 r. Marrodent jest częścią firmy Henry Schein, Inc. Henry Schein.