PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Grant na zdrowe zęby od FDI

Autor: miro • Źródło: ms
06-12-2021, 07:31
Grant na zdrowe zęby od FDI FDI wspiera profilaktykę stomatologiczną (fot. Unsplash)
Istnieje szansa na uzyskanie dotacji na realizację projektów FDI Whole Mouth Health Project, który promują wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej jako ważnego elementu codziennej profilaktyki.

Rozpoczęty w 2019 r. przez FDI program Whole Mouth Health (wspierany przez Colgate - Palmolive) ma ułatwić lekarzom dentystom realizowanie spersonalizowanej edukacji w zakresie zdrowia jamy ustnej. Zadanie to powinno być wykonane w sposób, dzięki któremu pacjenci mogliby zastosować działania profilaktyczne w swoim codziennym życiu.

Stowarzyszenia, będące członkami FDI, mogą uzyskać wsparcie dla lokalnego projektu.

DI Smile Grant służy promowaniu profilaktycznej opieki jamy ustnej na poziomie lokalnym . Granty mają być wspierane przez Krajowe Stowarzyszenia Stomatologiczne (będące członkami FDI), które działają na rzecz zdrowia jamy ustnej organizując innowacyjne projekty edukacyjne w swoich krajach.

Dotację FDI Smile Grant (w wys. 5 tys. USD) otrzymać może każdy członek stały lub stowarzyszony FDI. Pieniądze mają na celu nagradzanie projektów, które są realizowane przez co najmniej rok i będą kontynuowane minimum przez kolejny rok.

Projekty mogą dotyczyć wszelkich problemów wynikających z chorób jamy ustnej, z silnym naciskiem na edukację, profilaktykę i promocję zdrowia.

Nagroda jest przyznawana co roku dwóm aplikującym organizacjom za autorskie projekty. Zgłoszenia analizowane są w kwietniu każdego roku, a ceremonia wręczenia nagród odbywa się podczas Walnego Zgromadzenia Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI   profilaktyka próchnicy  

POLECAMY W SERWISACH