10. Jak urząd skarbowy śledzi nieujawnione przychody dentystów
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łodzi określił małżeństwu dentystów zobowiązanie podatkowe w wys. 54 308 zł. Nie pomogły tłumaczenia o nieskuteczności doręczenia postanowień, o przedawnieniu zobowiązania podatkowego, a także zeznania świadków w sprawie źródeł nieopodatkowanych przychodów.

09. Dylematy lekarza dentysty: na swoim, czy u kogoś?
Wielu lekarzy dentystów, po ukończeniu studiów, odbyciu praktyk i zdobyciu pierwszego doświadczenia w pracy, podejmuje decyzję co do dalszej drogi zawodowej. Otworzyć własną praktykę, czy może pozostać w gabinecie prowadzonym przez kogoś innego? Głównym czynnikiem, który wpływa na ostateczną decyzję, są koszty uruchomienia własnej praktyki.

08. Żądania egzekwowania kar za brak separatorów amalgamatu
Pięcioro posłów domaga się od ministra klimatu i środowiska wyznaczenia jednostki odpowiedzialnej za kontrolowanie wyposażenia gabinetów stomatologicznych w separatory amalgamatu rtęci. Parlamentarzyści chcą też wiedzieć kiedy będą wymierzane kary za niewypełnianie tych obowiązków przez lecznice i czy służby sanitarne zgłaszają inspektorom ochrony środowiska gabinety, które nie zainstalowały separatorów.

07. Petycja o zwolnienie dentystycznych praktyk lekarskich z ZUS
Marcin Krufczyk, postać znana w branży stomatologicznej, lekarz dentysta, właściciel gabinetu dentystycznego Dentysta.eu - zbiera podpisy koleżanek i kolegów po fachu pod petycją o zwolnienie z ZUS dentystycznych praktyk lekarskich.

06. Czy dentysta może zapytać pacjenta o szczepienie przeciwko COVID-19?
30 proc. Polaków nie chce się szczepić przeciwko COVID-19. Czy pytanie o status szczepień przeciwko COVID-19 jest legalne? Czy pacjent musi powiedzieć prawdę dentyście? Co jeśli nie powie?

05. Polski Ład w gabinecie stomatologa
Co w rzeczywistości oznaczają zmiany wprowadzane z Polskim Ładem dla lekarzy dentystów prowadzących własną działalność gospodarczą wyjaśnia, Katarzyna Rzeżnicka, doradca podatkowy w PwC.

04. Licówki: kiedy stosować i dlaczego
- Dzięki licówkom można zmienić odcień zęba i zamaskować trudne przebarwienia m.in. po leczeniu kanałowym, zmienić jego kształt: wydłużyć zbyt krótkie zęby, poszerzyć lub zwęzić, odbudować w przypadku złamania lub pęknięcia, zakryć nieestetyczne wypełnienia w odcinku przednim, skorygować niewielkie wady zgryzu, a także szpary między zębami - wylicza stomatolog Barbara Urbanowicz - Śmigiel z kliniki Śmigiel Implant Master Clinic, Medicover Stomatologia w Katowicach.

03. Ile zarabia początkujący lekarz dentysta?
Młodzi lekarze dentyści często łączą pracę etatową z samozatrudnieniem. Ciężko pracując, osiągają wysokie zarobki w porównaniu do średniej lokalnej, prześcigając nawet informatyków.

02. Z sądu: dentysta nie zawinił uszkodzenia nerwu trójdzielnego
Kobieta domagała się od dentysty 9 tys. zł zadośćuczynienia i zwrotu kosztów leczenia za źle wykonany zabieg znieczulenia zęba, który doprowadził do uszkodzenia nerwu i dalsze związane z tym urazem cierpienia.

01. NFZ: sposób wliczania zębów trzecich trzonowych do protez zębowych
Okazuje się, że nawet wytyczne do wytycznych - w przypadku przepisów generowanych przez resort zdrowia – mogą budzić niejasności interpretacyjne. Tak stało się w kwestii sposobu wliczania zębów trzecich trzonowych do protez zębowych.