PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gmina Lubsko zadbała o zdrowy uśmiech dzieci

Autor: miro • Źródło: ms
04-08-2021, 11:30
Gmina Lubsko zadbała o zdrowy uśmiech dzieci Opieka stomatologiczna nad uczniami (fot. shutterstock)
Gmina Lubsko zawarła porozumienia na świadczenie usług stomatologicznych dla uczniów szkół podstawowych.
  • Świadczenia stomatologiczne dla uczniów szkół podstawowych w Lubusku przebiegać będą dwutorowo.
  • Świadczenia dentystyczne dla dzieci w woj. lubuskim realizuje ok. 100 gabinetów, to za mało.

Opieka stomatologiczna nad uczniami w Lubusku 

Opiekę stomatologiczną dla uczniów szkół podstawowych nr 1,2 i 3 w Lubsku będzie świadczył podmiot leczniczy NZOZ "Twój Stomatolog" reprezentowany przez Beatę Sadłocha Siemion. Wykonywanie świadczeń zdrowotnych, finansowanych z NFZ, będzie odbywało w gabinecie stomatologicznym zlokalizowanym w Lubsku przy ulicy Przemysłowej 23,

Natomiast w SP Górzynie usługi stomatologiczne będą wykonywane w dentobusie. Świadczenia stomatologiczne w dentobuise na terenie woj. lubuskiego wykonuje podmiot leczniczy Dental – Med Justyna Niedzielska z Bytomia Odrzańskiego.

Świadczenia bez ortodoncji

W ramach porozumień wykonywane będą profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia - określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w części dotyczącej wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji.

Mobilny gabinet przyjmuje pacjentów sześć godzin dziennie, przez pięć dni w tygodniu, a harmonogram jego pracy będzie ustalany z NFZ i publikowany m.in. na stronie internetowej. Będą też akcje promocyjne w miejscach jego postoju oraz rozwijana współpraca ze szkołami.

Dyr. Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Bożena Chudak przekazała, że w woj. lubuskim umowy na świadczenia dentystyczne dla dzieci ma ok. 100 gabinetów, ale to nie jest wystarczającą liczbą.

- Na pewno braki odczuwane są w bardzo małych miejscowościach, gdzie rodzicie z różnych powodów, nie mają na tyle czasu, bywa, że i środków, aby udać się do stomatologa, więc dentysta tym razem dotrze do tych dzieci - powiedziała Chudak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH