PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Globalny program Brush Day & Night

Autor: miro • Źródło: ms
28-03-2021, 12:16
FDI World Dental Federation, wspólnie z Unilever Oral Care, realizuje na całym świecie program edukacyjny w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Bardzo ważne jest, aby dzieci rozumiały, jak zapobiegać próchnicy zębów. Kiedy dzieci rozwijają dobre nawyki od najmłodszych lat, jest bardziej prawdopodobne, że utrzymają je przez całe życie. Dzieci te mogą służyć jako wzór do naśladowania także dla rówieśników.

Mamy problem z rodzicami. Gdy byli mali nie mieli okazji rozwinąć dobrych nawyków sprzyjających dbałości o zdrowie jamy ustnej. Przyczynia się to do tego, że w Indonezji nadal borykamy się z dużym obciążeniem chorobami jamy ustnej.

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo trudno jest zmienić postawy i zachowania, nawet jeśli wiemy, co musimy zrobić.

Rezultaty akcji profilaktycznej

Nauczyciele powiedzieli mi, że spada liczba dzieci, które nie uczęszczają do szkoły z powodu problemów ze zdrowiem jamy ustnej.

Bez szczotkowania zębów dwa razy dziennie pastą z fluorem i regularnych przeglądów dentystycznych mały ubytek może szybko przekształcić się w dużą, bolesną zmianę. Brush Day & Night pomaga rozwiązać ten problem. Naprawdę widzimy różnicę między „przed” i „po” interwencji. Mam nadzieję, że ten trend będzie się utrzymywał, gdy pandemia COVID-19 będzie już za nami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH