PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

GIS deklaruje kontynuację badań przesiewowych

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
08-06-2020, 11:04
GIS deklaruje kontynuację badań przesiewowych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W efekcie prowadzonej do tej pory akcji badań przesiewowych Ślązacy są najlepiej przebadaną populacją, kontynuację badań zapowiedział  8 czerwca br., główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim Pinkas podkreślił, że strategia Polski w walce z koronawirusem to "strategia zduszenia wirusa, ograniczenia w populacji". - Inne kraje tego nie robią. Być może będą szły naszą drogą i będzie druga fala, ale my do tej drugiej fali będziemy znacznie lepiej przygotowani, bo ilość wirusa w populacji po prostu zwyczajnie będzie mniejsza - powiedział.

Główny inspektor sanitarny podziękował mieszkańcom Śląska za odpowiedzialność i rozsądne zachowanie. - Dalej będziemy prowadzić badania przesiewowe i dalej będziemy prowadzić je w sposób bezkompromisowy, licząc się z tym, że ciągle będziemy atakowani: "nowu jest jakiś przyrost". No dobrze, ale ten przyrost to nasza perspektywa, żebyśmy wiedzieli, że populacja jest zabezpieczona - przekonywał.

Jak ocenił, śląska populacja jest pewnie najbardziej bezpieczna dla całej Polski. - To Ślązacy powinni być najmilej widzianymi gośćmi na Pomorzu, ponieważ są najlepiej zbadani - stwierdził Pinkas.

Dodał, że wiele krajów nie bada pacjentów bezobjawowych. - My badamy wszystkich. Dajemy absolutne poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego całemu krajowi - podsumował główny inspektor sanitarny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH