PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdzie jest pogotowie stomatologiczne dla ludzi na kwarantannie?

Autor: nieck • Źródło: en
03-12-2021, 09:45
Gdzie jest pogotowie stomatologiczne dla ludzi na kwarantannie? Problemy z uzyskaniem pomocy stomatologa w Lublinie (fot. Shutterstock)
Niestety pacjentom przebywającym na kwarantannie nie jest łatwo leczyć zęby, nawet gdy dokucza im silny ból.
  • Osoba przebywająca na kwarantannie to jeszcze nie chora na COVID-19. 
  • Pogotowie stomatologiczne w Lublinie nie przyjęło dziecka przebywającego na kwarantannie, pomimo silnego bólu zęba.
  • Nie pomógł nawet fakt, że wynik testu był negatywny.

Dziennik Wschodni opisuje przypadek młodej pacjentki, mieszkanki Lublina, którą pechowo, bo w niedzielę rozbolał ząb. Zapewne problemu, by nie było, gdyby nie fakt, że dziewczynka była w trakcie kwarantanny. Kwarantanna ma trwać do połowy grudnia, a ból narastał i policzek puchł.

Pomoc stomatologa potrzebna i to pilnie

Dziewczynka wraz matką udała się do Przychodni Specjalistycznej przy ul. Hipotecznej w Lublinie, gdzie jest także realizowana pilna pomoc stomatologiczna.  Mimo że pacjenta zrobiła tekst, który dał negatywny wynik, to nie została przyjęta.

Za to wysłano ją do innej przychodni - Rodzinnego Centrum Medycznego Lubimed.pl  przy ul. Wojciechowskiej. Gdzie co prawda  została przyjęta, ale jak skarżyła się jej matka w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim  –  sposób traktowania pacjentów pozostawiał wiele do życzenia. Dentystka była  opryskliwa. - Na moje pytanie, czy założyła córce lekarstwo, odpowiedziała - „coś w tym stylu”. Córka nie dostała antybiotyku, a ząb bolał ją nadal i cierpiała kolejną dobę. Zadzwoniłam tam ponownie we wtorek, i wtedy pani stomatolog radziła, by wziąć wykałaczkę i wydłubać wypełnienie, opowiadała gazecie matka pacjentki. 

Stomatologiczna pomoc doraźna na kwarantannie tylko w internecie?

Tymczasem pacjent przebywający na kwarantannie ma prawo udać się do placówki medycznej  w celu otrzymania pomocy medycznej oraz pobrania wymazu. Lista wszystkich punktów w regionie jest opublikowana na internetowej stronie Lubelskiego OW NFZ. 

Dziwne więc, że do takiej sytuacji doszło.  – Pacjentka powinna otrzymać pomoc już w przychodni przy Hipotecznej. Wynika to z faktu, że zachorowanie wystąpiło w dniu wolnym od pracy, a ta przychodnia ma zawartą umowę z NFZ na świadczenia stomatologicznej pomocy doraźnej – informowała w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ. 

Rzeczniczka NFZ zapewniła, że Fundusz zażąda wyjaśnień od przychodni, jeśli opiekun dziecka  złoży skargę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH