Przetarg był kilkakrotnie odkładany i oprotestowywany. W końcu wskazano na świadczeniodawcę DP MED. Jego właściciel Dariusz Chorążewicz poinformował, że jednym z warunków realizowania usług w szkołach było samodzielne wyposażenie gabinetów przez świadczeniodawców.

- Do tej pory poprzedni realizator wyposażył je X lat temu i co roku pracował na tym samym sprzęcie. Chcąc realizować usługi na tym samym wysokim poziomie, co w naszej placówce, należałoby od postaw zaopatrzyć każdy gabinet w taki sam sprzęt, jak w placówce. Patrząc na środki finansowe, jakie gmina przeznaczyła na realizację tego programu, jest to niestety niewykonalne. Między innymi z tego powodu zgodziłem się, aby rozszerzyć dostępność usług w placówce do godz. 20.00 - tłumaczył właściciel DP MED.

Jak już informowaliśmy, Urząd Gminy zarezerwował w budżecie 85 tys. zł na program profilaktyki i leczenia próchnicy u dzieci w szkołach podstawowych w Jabłonnie i Chotomowie. Oba miały być świadczone już od 28 stycznia 2015 r.
Jeszcze do połowy grudnia 2014 r. - na podstawie umowy - program stomatologiczny wykonywał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jabłonnie i Chotomowie. SPZOZ dodatkowo przez ponad miesiąc przyjmował pacjentów, ale już bez kontraktu. Kosztowało to ok. 10 tys. zł. Pieniędzy tych prawdopodobnie lecznica nie odzyska.

Więcej: Jak nie nalezy organizować konkursu na usługi stomatologiczne