• Szkolny gabinet stomatologiczny powstanie w Kłodzku. Zacznie leczyć dzieci w nowym roku szkolnym we wrześniu 2023 r. 
  • Uczniowie z Kłodzka będą mieć dostęp do opieki stomatologicznej także w wakacje
  • Gabinet szkolny powstaje z inicjatywy samorządu lokalnego, jak informuje portal klodzko24.eu

Kłodzko. Lepsza opieka stomatologiczna dla dzieci 

Pojawi się nowy punkt na mapie szkolnych gabinetów powstających z inicjatywy lokalnego samorządu. Mowa o Kłodzku, gdzie były starosta kłodzki, obecny rady powiatowy Adam Łącki przedstawił wniosek do władz powiatu i miasta, w którym postuluje uruchomienie tam szkolnego gabinetu stomatologicznego. Ma to być  pilotażowy projekt,  gabinet działałby już w roku szkolnym 2023/24.

W każdej gminie gabinet dentystyczny. Postulat radnego powiatowego

Pomysł poparł  burmiststrz Michał Piszko. Zobowiązał się do uruchomienia w szkole podstawowej gabinetu  najpóźniej we wrześniu 2023. Dentysta ma w nim przyjmować przez cały, nawet w wakacje. Po stronie urzędu miasta będzie sfinansowanie wyposażenia gabinetu, zaś starosta pokryje koszty zatrudnienia lekarza dentysty

Jeśli przedsięwzięcie zda egzamin liczba szkolnych gabinetów stomatologicznych w tym rejonie może się szybko zwiększyć.  W  opinii radnego w ciągu kilku lat takie szkolne gabinety powinny powstać we wszystkich gminach powiatu. Koszty ich utrzymania nie będą przekraczać możliwości finansowych lokalnego samorządu, uważa Adam Łącki, cytowany przez klodzko24.eu.