• Charytatywna akcja promująca zdrowie jamy ustnej to cel działania Fundacji Wiewiórki Julii. Obecnie Akademię Wiewiórki Julii tworzy siedem osób
  • Wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii w prosty sposób opowiadają dzieciom o higienie jamy ustnej, znaczeniu codziennej rutyny dla zdrowia zębów
  • Przez 6 miesięcy dotarli z warsztatami do blisko 18,5 tys. dzieci z przedszkoli w całej Polsce

Fundacja Wiewiórki Julii. Promuje zdrowie jamy ustnej wśród najmłodszych

Fundacja Wiewiórki Julii ma wielkie zasługi w podnoszeniu społecznej świadomości na temat znaczenia zdrowia jamy ustnej, ale też metod jakimi należy o nie dbać.

Wolontariusze tej organizacji od lat udzielają się  w całej Polsce, prowadząc cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu profilaktyki stomatologicznej dla przedszkolaków oraz dzieci pierwszych trzech klas ze szkół podstawowych.

Warsztaty wszechstronnie omawiają  pięć tematów z zakresu ogólnej higieny stomatologicznej. Dla dzieci zarówno dobór informacji jak i sposób jej przekazania są bardzo interesujące.

- Mamy na celu podnieść świadomość wśród dzieci o ważności i słuszności dbania o stan własnych zębów już od najmłodszych lat. Podczas spotkań zauważamy jak bardzo mało dzieci bywa w gabinetach stomatologicznych na wizytach kontrolnych. Często zdarzają się przedszkolaki w wieku 5 lat, które jeszcze nigdy niebyły w gabinecie dentystycznym i nie wiedzą jak on wygląda. To od nas po raz pierwszy dowiadują się o tym. Na kolejnych spotkaniach widzimy, że stan ten się lekko poprawia ale nadal musimy edukować i to bardzo mocno!. Dlatego nasza działalność szkoleniowa jest dla nas priorytetem, podkreśla Fundacja Wiewiórki Julii.

Cała Polska w zasięgu działań charytatywnych 

Warsztaty „Akademia Wiewiórki Julii” prowadzone są w:

  •  Warszawie i okolicach,
  • w Krakowie,
  • w Poznaniu,
  • w Białymstoku,
  • w Rzeszowie,
  • w Lublinie.

W formie zdalnych spotkań warsztaty odbywają się w:

Fundacja Wiewiórki Julii. Pacjenci z domów dziecka i kliniki BUDZIK

Fundacja Wiewiórki Julii działa też w pięciu warszawskich domach dziecka. W ciągu pierwszej połowy 2023 roku Fundacja objęła opieką 32 pacjentów, koszty ich leczenia wyniosły blisko 53 tys. zł. W gabinecie dentystycznym należącym do fundacji przebadano także 16 pacjentów  Kliniki BUDZIK. 

Filie Fundacji prowadzone są przez wyspecjalizowanych koordynatorów, pracujących na co dzień w gabinetach stomatologicznych. Obecnie Akademię Wiewiórki Julii tworzy siedem osób.