PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja Andrzeja Kobylarza wspiera nie tylko stomatologicznie

Autor: miro • Źródło: ms
24-06-2021, 09:40
Fundacja Andrzeja Kobylarza wspiera nie tylko stomatologicznie Andrzej Kobylarz (źródło: FB)
7 tys. dzieci zostało przebadanych i wyleczonych stomatologicznie dzięki staraniom Fundacji Andrzeja Kobylarza Zdrowa Rodzina. To główna, ale nie jedyna forma aktywności tej Fundacji.

Fundacja funduje darmowe leczenie stomatologiczne dla dzieci 

Program darmowego leczenia stomatologicznego dzieci uruchomiony został w Pruszczu Gdańskim jeszcze w 2019 r.  Projekt jest realizowany w ramach NFZ, tak więc świadczenia pacjentów nic nie kosztują. Jedynym warunkiem skorzystania z fachowej pomocy jest dowiezienie dziecka do przychodni w Pruszczu Gdańskim. Żadnych warunków wstępnych przyjęcia na leczenie przez lekarza dentystę się nie czyni. 

Wspieranie osób z niepełnosprawnościami 

Ta sama Fundacja pomaga także ludziom z niesprawnościami. Ostatnio jedna z niedowidzących osób otrzymała specjalny sprzęt komputerowy ze specjalnym oprogramowaniem. Był to zakup niemal konieczny, gdyż mężczyzna ten, przechodząc COVID-19 i nie mając dostępu do internetu, nie mógłby korzystać z przysługującego mu wsparcia w zakresie leczenia.

Zdrowa Rodzina rozwija skrzydła

- Zdrowa Rodzina to nowa organizacja, która jest obecnie na etapie formalizacji, jednak podejmujemy już wiele akcji na rzecz potrzebujących. Naszą główną działalnością jest pomoc stomatologiczna dla dzieci. Zachęcam wszystkich rodziców do przystąpienia do tej akcji - powiedziała Radiu Słupsk Anna Mrowińska, która w imieniu organizacji wręczała potrzebującemu mężczyźnie nowy komputer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH