PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Finansowanie stomatologii na NFZ. Idą zmiany?

Autor: miro • Źródło: NRL
04-01-2023, 07:36
Finansowanie stomatologii na NFZ. Idą zmiany? NRL o sytuacji w stomatologii na NFZ Fot. PTWP/ms
Utworzenie Rady do spraw Rozwoju Stomatologii przy Ministerstwie Zdrowia dobrze rokuje na przyszłość, jeśli chodzi o finansowanie stomatologii na NFZ – ocenia NRL.
  • Działania samorządu lekarzy i lekarzy dentystów przynoszą efekt także w zakresie usług stomatologicznych "na NFZ" – ocenia NRL
  • Uwagi NR do nowego rozporządzenia w sprawie finansowania leczenia stomatologicznego finansowanego ze środków publicznych spotkały się ze zrozumieniem animatorów polityki zdrowotnej

Nadzieja w Radzie ds. stomatologii

Działania samorządu lekarzy i lekarzy dentystów przynoszą efekt także w zakresie usług stomatologicznych realizowanych w oparciu o kontrakty zawarte przez świadczeniodawców z NFZ – ocenia Naczelna Rada Lekarska.

Rada do spraw Rozwoju Stomatologii przy Ministerstwie Zdrowia, której obecnie przewodniczy wiceprezes NRL Paweł Barucha koncentruje się na działaniach wokół spraw, które pozostawały w ogniu krytyki świadczeniodawców już od 2015 r. Chodzi o zmianę zasad (podwyższenie) wycen świadczeń z zakresu: protetyki, stomatologii dziecięcej, ortodoncji, periodontologii i chirurgii stomatologicznej .

Aktywność Komisji Stomatologicznej NRL

Okazuje się, że ze zrozumieniem animatorów polityki zdrowotnej spotkały się uwagi do nowego rozporządzenia w sprawie finansowania leczenia stomatologicznego finansowanego ze środków publicznych. Uwagi te zgłosił Zespół ds. systemu świadczeń stomatologicznych finansowanych ze środków publicznych Komisji Stomatologicznej NRL. Zastrzeżenia lekarzy dentystów wzbudziły m.in. wprowadzenie w chirurgii i periodontologii pakietów świadczeń i skala zwiększenia wyceny.

Dzięki tej współpracy głos lekarzy dentystów na pewno się wzmocni i będzie brany pod uwagę w planach i organizacji systemu opieki stomatologicznej w Polsce – czytamy na stronie NRL.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH