Oficjalna inauguracja FDI Data Hub miała miejsce podczas Światowego Kongresu FDI, który od 11 do 14 września odbywał się w indyjskim New Delhi.

Data Hub, dostępny on-line, jest miejscem, gdzie z różnych międzynarodowych źródeł zebrano dane dotyczące zdrowia jamy ustnej. Informacje udostępniły m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Uniwersytet w Niiagata, Uniwersytet w Malmo, Bank Światowy i Globocan.

Zgodnie z założeniem, z bazy korzystać mają wszyscy: od stomatologów wszystkich specjalności, pesronel medyczny, media po polityków. Dane zawarte w bazie przedstawiane są na mapach lub w formie tabel. Poszukiwać można ich określając kraj, region geograficzny lub datę. 

- Data Hub jest narzędziem umożliwiającym monitorowanie i udostępnianie globalnych danych dotyczących zdrowia jamy ustnej. Zebranie danych w jedno miejsce pozwala na tworzenie map potrzeb, a następnie krajowych i międzynarodowych strategii promujących zdrowie jamy ustej - podkreśla prof Li-Jian Jin, szef zespołu FDI zajmującego się zbieraniem i opracowywaniem danych stomatologicznych.

Zobacz jak działa FDI Data Hub