PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

FDI: Kinga Grzech-Leśniak w projekcie Women in Dentistry Task Team

Autor: nieck • Źródło: en
07-12-2020, 14:51
FDI: Kinga Grzech-Leśniak w projekcie Women in Dentistry Task Team Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak (fot. Archiwum)
Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak wspiera inne dentystki, które mogą mieć utrudniony dostęp do specjalistycznej wiedzy, badań czy protokołów. Dzieli się swoim doświadczeniem na arenie międzynarodowej.

Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak udzieliła wywiadu dla Światowej Federacji Dentystycznej na temat projektu Women in Dentistry Task Team. Zespół ten powstał by angażować, stymulować i inspirować wszystkie kobiety zajmujące się zdrowiem jamy ustnej. Jego celem jest zapewnianie wsparcia innym kobietom w dziedzinie stomatologii, poprzez dzielenie się doświadczeniem, porównywanie procedur z różnych krajów i upowszechnianie wiedzy na kursach u podczas wspólnie prowadzonych badań. 


Najbardziej wartościowe doświadczenie
- Największe doświadczenie, jakim mogę podzielić się z innymi kobietami, to szersze podejście do własnej praktyki i próba pracy w różnych dyscyplinach. Warto starać się pracować z większą empatią i cierpliwością, skrupulatnością, ale  i pozytywnym myśleniem. Pamiętać, że nigdy nie jest za późno na naukę nowych rzeczy. Warto skoncentrować się na potencjale tego, czym można się podzielić z innymi i zamienić wyzwania w szanse. Trudności, z którymi się borykamy, czynią nas silniejszymi, bardziej kreatywnymi i - choć może to brzmieć dziwnie - bardziej pozytywnymi. Teraz, po 20 latach swojej pracy, wciąż czuję inspirację, motywację i wyzwania każdego dnia.

Największe wyzwanie
Największym ryzykiem zawodowym, jakie kiedykolwiek podjęłam, było sfinansowanie moich pierwszych badań z własnej kieszeni tylko po to, aby zdobyć więcej wiedzy i doświadczenia. Niemal równie ryzykowne było rozpoczęcie własnej praktyki przy jednoczesnym wykonywaniu specjalizacji z periodontologii - a to wszystko to działo się, gdy moja córka miała tylko 5 lat. Chyba mogłabym powiedzieć, że każdego dnia podejmuję ryzyko. W końcu brak ryzyka oznacza brak nagrody.

Najlepsza rada
Na początku swojej kariery bądź bardziej pokorna, a po kilku latach pracy miej więcej odwagi. Nigdy nie przestawaj się uczyć - zdobywanie wiedzy i doświadczenia zawsze przynosi korzyści. Nigdy się nie poddawaj - osiągnięcie sukcesu wymaga ciężkiej pracy, ale cała ta ciężka praca w końcu się opłaca, podkreśla dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak.

Więcej: fdiworlddental.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI   Polskie Towarzystwo Stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH