PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Europa. Dwa razy więcej hospitalizacji z powodu Covid-19

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
20-07-2022, 16:28
Europa. Dwa razy więcej hospitalizacji z powodu Covid-19 WHO raportuje o 3 mln nowych przypadków COVID-19 w ciągu ub. tygodnia Fot. Shutterstock
Europa centrum zakażeń COVID-19, w ub tygodniu niemal połowa wszysktich nowych przypadków zakażeń na świecie. WHO ostrzega, że liczba hospitalizacji w tym regionie w tym samym czasie wzrosła dwukrotnie.
  • Potrzebne intensywnie działania w celu zahamowania rozprzestrzeniania się subwariantu Omikrona
  • Wg danych WHO na kraje europejskie w ubiegłym tygodniu przypadało 3 mln nowych zakażeń COVID-19, czyli niemal połowa wszystkich zakażeń na całym świecie
  • Kraje Europy powinny przyspieszyć przyjmowanie szczepionek przeciwko Covid-19
  • Powinno być  wprowadzone jak najszybciej  noszenie maseczek, aby uniknąć poważniejszych ograniczeń  wraz z nadejściem kolejnej fali COVID-19 na jesieni

Europie potrzebna intensywna akcja szczepień

Prawie 3 tys. osób umiera obecnie każdego tygodnia z powodu choroby wywołanej przez SARS-CoV-2 , według danych WHO.

Kraje Europy powinny przyspieszyć przyjmowanie szczepionek przeciwko Covid-19 przez obywateli i ponownie wprowadzić środki zapobiegawcze, takie jak noszenie maseczek, aby uniknąć poważniejszych ograniczeń w związku z kolejną falą wirusa wraz z nadejściem jesieni - ostrzegł przedstawiciel WHO.

Systemy służby zdrowia mogą zostać przeciążone, jeśli nie zacznie się od razu działać przeciwko rozpowszechnianiu się subwariantu Omikron - przekazał  dyrektor regionalny WHO na Europę Hans Kluge, w wypowiedzi dla agencji Reutera.

Stabilizatory pandemii. Potrzebne już teraz

- Obserwujemy wzrost przypadków w społeczeństwie, które funkcjonuje prawie tak samo jak wcześniej - powiedział Kluge, podkreślając potrzebę wprowadzania tzw. stabilizatorów pandemicznych. Oznacza to m.in. przyjmowanie drugiej dawki przypominającej przed przyjęciem nowych, nastawionych na konkretny wariant szczepionek, które mają być dostępne na jesieni, jak i promocję noszenia maseczek i wietrzenia pomieszczeń.

Jak zaznaczył Kluge, "stabilizatory" powinny zostać wprowadzone, aby uniknąć znacznie ostrzejszych środków zapobiegawczych.

- Nie sądzę, aby społeczeństwo było gotowe na zorganizowane lockdowny - skomentował przedstawiciel WHO.

Jak przekazał, ludzie powinni sami podejmować decyzje dotyczące swojego zdrowia, jeśli ich rządy nie wprowadzają ograniczeń w związku z epidemią. - To, że noszenie maseczki nie jest obowiązkowe, nie oznacza, że jest zabronione - podkreślił Kluge. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zakażenia   COVID-19   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH