enel – med stoi „za małymi ząbkami, ale wielką sprawą”

Od 24 czerwca do końca sierpnia 2019 r., w ramach akcji „Małe ząbki – wielka sprawa” wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym będą mogły skorzystać z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych w gabinetach dentystycznych enel-med. Rodzice młodych pacjentów uzyskają od specjalistów informacje na temat właściwego dbania o zęby swoich pociech.
Akcja „Małe ząbki – wielka sprawa” ma również zwrócić uwagę na powszechny w Polsce problem próchnicy, która dotyka już 75 proc. pięciolatków.
Zagrożenie: próchnica
Wciąż nie wszyscy rodzice mają świadomość, iż próchnica może dotknąć nawet kilkumiesięczne dziecko zbyt długo karmione butelką. Na zębach mlecznych próchnica rozwija się szczególnie szybko, a nieleczona – może prowadzić do bólu i dyskomfortu, a nawet do zapalenia miazgi zęba, które często kończy się jego utratą. To wystarczy, aby na lata zrazić dziecko do wizyt u stomatologa. Ponadto próchnica zębów mlecznych niekorzystnie wpływa na rozwój uzębienia stałego, a bakterie w jamie ustnej zwiększają podatność na choroby dróg oddechowych. Dlatego też profilaktykę próchnicy warto stosować u dzieci od najmłodszych lat.
Przeglądy + lakowanie + codzienna higiena
Akcja „Małe ząbki – wielka sprawa” ma uczulić rodziców na kwestie związane z właściwą profilaktyką próchnicy u dzieci, na którą składają się trzy podstawowe elementy:
- regularne przeglądy stomatologiczne,
- zabezpieczenie zębów przed próchnicą,
- odpowiednia profilaktyka domowa, czyli higiena jamy ustnej na co dzień.
Zdaniem specjalistów enel-med warto przyzwyczajać dziecko do regularnych wizyt u pedodonty już od pierwszego roku życia, a przeglądy stomatologiczne należy wykonywać co trzy miesiące. Taka częstotliwość pozwala wcześnie zauważyć zmiany bakteryjne i wyleczyć je, a także w stosownym momencie zabezpieczyć bruzdy zębowe przed próchnicą za pomocą lakowania, które można wykonać tylko na zębach zdrowych.
Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym to nie wszystko – największa odpowiedzialność za zdrowie zębów u dziecka spoczywa na rodzicach. Dopóki dziecko nie skończy 10 lat, rodzice powinni mu pomagać w czyszczeniu zębów, a jeśli dziecko myje już zęby samodzielnie – kontrolować efekt.
Warto pamiętać o odpowiedniej szczoteczce i paście. Szczoteczka dla dziecka może być manualna, elektryczna lub soniczna, ale musi mieć odpowiednio małą główkę. Z kolei dobór właściwej pasty do zębów zależy od wieku dziecka, ponieważ np. maluchy, które nie potrafią płukać ust, powinny stosować preparaty bez fluorku.
Zdrowe zęby to inwestycja w przyszłość
- Wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć – mówi Beata Krakowska, dyrektor ds. stomatologii i medycyny estetycznej w enel-med. – Dlatego w ramach akcji „Małe ząbki – wielka sprawa” chcemy uświadamiać rodziców, że zdrowie ich dzieci kształtuje się już od najmłodszych lat i im wcześniej pomożemy im wyrobić prawidłowe nawyki higieniczne, tym mniej problemów z chorobami jamy ustnej będą miały w przyszłości. W enel-med kładziemy nacisk na współpracę lekarzy różnych specjalizacji i szkolimy pediatrów tak, aby podczas okresowych wizyt przypominali rodzicom o przeglądach u pedodonty oraz zwracali uwagę na stan jamy ustnej małych pacjentów. Zdrowe zęby dzieci to nasza wspólna sprawa – dodaje.
Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym przeglądem jamy ustnej u dziecka enel – med. zaprasza do 20 centrów stomatologicznych na terenie: Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Łodzi, Katowic i Trójmiasta (w okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia 2019 r.). Lekarz wykona przegląd, maluch umyje ząbki dinozaurowi, a rodzic dowie się, jak powinien dbać o zęby swojego dziecka.
Kontakt z infolinią pod numerem 222 307 007.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
CZYTAJ TAKŻE:
-
Lekarz i lekarz dentysta spoza UE: niebezpieczne „uproszczenia” ministra zdrowia
lexDENT -
Andrzej Matyja: pwz nadaje wyłącznie samorząd lekarski, a nie Ministerstwo Zdrowia
lexDENT -
Centrum Estetique na szybkiej ścieżce rozwoju
bizDENT -
UM we Wrocławiu: wolnych 6 etatów dla asystentów na stomatologii
eduDENT -
MZ o kwotach zaliczkowych według formuły 1/12
lexDENT -
Częstochowa przeznacza pieniądze na stomatologię dziecięcą
bizDENT -
Im więcej osób podatnych na wirusa, tym szybciej wirus mutuje
techDENT -
Znachorzy dentystyczni popularni w Malezji
lifeDENT
-
NFZ: bezlimitowe świadczenia stomatologiczne dla pacjentów do 18 r. ż.
newsDENT -
Obowiązek sprawozdawczy w 2021 r.
lexDENT -
Z sądu: dentysta nie zawinił uszkodzenia nerwu trójdzielnego
lexDENT -
W szpitalach węzłowych szczepieni dentyści przeciwko COVID-19
newsDENT -
COVID-19: gdzie telefonować w sprawie szczepień grupy zero
newsDENT -
Lekarze i lekarze dentyści: zasady pracy w pandemii nie do przyjęcia
lexDENT -
Umowy z NFZ pokazują postępującą agregację rynku stomatologicznego, czy tylko?
newsDENT -
OIL Gdańsk: rozliczenia kontraktów stomatologicznych
lexDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Warszawa, mazowieckie -
lekarz dentysta
Jelenia Góra, dolnośląskie -
lekarz dentysta
Krasnystaw, lubelskie -
lekarz dentysta
Koszalin, zachodniopomorskie