PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Enel-med przebada zęby u dzieci w akcji „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”

Autor: miro • Źródło: enel-med
22-12-2022, 09:42
Enel-med przebada zęby u dzieci w akcji „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie” enel-med zaangażowany w akcję "Rozdawania uśmiechów" Fot. PTWP/MS
Firma Septodont przekazała Polskiemu Towarzystwu Stomatologicznemu grant w wysokości 200 tys. zł na realizację akcji „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”. Partnerem medycznym tego przedsięwzięcia będzie enel-med stomatologia.
  • Firma Septodont przeznaczyła 200 tys. zł na realizację działań badawczo - profilaktyczno - leczniczych w ramach kampanii „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”
  • Program prozdrowotny realizowany będzie w całej Polsce w I półroczu 2023 r. w centrach medycznych enel - med stomatologia. Jego częścią badawczą zajmie się PTS
  • Projekt „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie” nie tylko ma pozwolić najmłodszym odzyskać zdrowy uśmiech, ale także zachęcić ich opiekunów, aby regularnie odwiedzali z dziećmi gabinety stomatologiczne 

Akcja profilaktyczna dla dzieci od 3 do 12 lat 

W ramach akcji  „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie” w całej Polsce przeprowadzone zostaną w I połowie 2023 r. bezpłatne przeglądy stomatologiczne  dzieci od 3 do 12 lat.

Grant Septodontu, który został przekazany PTS, przeznaczony jest na realizację działań badawczo - profilaktyczno - leczniczych w ramach kampanii zapowiadanej  kampanii „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”.

W ramach tej akcji specjaliści z centrów enel-med stomatologia udzielą wsparcia medycznego.

Szczegółowe założenia programu zostaną ogłoszone na początku 2023 r. 

Zasadniczym elementem całej kampanii będzie szerzenie wiedzy i edukacja związana ze znaczeniem regularnych badań jamy ustnej.  Zakłada się, że diagnostyka i profilaktyka uzupełniona zostanie późniejszym leczeniem wybranej grupy dzieci.

Pandemia próchnicy wśród dzieci 

- Statystyki są dość niepokojące. 60 proc. trzylatków nigdy nie było u dentysty, nawet na wizycie adaptacyjnej. U 9 proc. osiemnastolatków obserwuje się braki zębowe. Tymczasem wczesna profilaktyka to podstawa, gdyż kształtuje dobre nawyki i pozwala zapobiegać bardzo wielu problemom zdrowotnym – przypomniał Piotr Flejszar, dyrektor Biura Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

– Badania dowodzą, że już 41 proc. trzylatków ma próchnicę i liczba ta drastycznie rośnie wraz z wiekiem, osiągając poziom 93 proc. wśród osiemnastolatków. Dlatego wraz z naszymi partnerami zdecydowaliśmy się uruchomić akcję na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - wyjaśniła Kamila Wojtulewska - Hańczaruk, vicepresident of sales DACH, CEE, CIS w firmie Septodont.

- Chcemy od najmłodszych lat wyrabiać u pacjentów zdrowe nawyki i oswajać z wizytami u stomatologa. W naszej akcji stawiamy nie tylko na diagnostykę, ale również na realne wsparcie medyczne – podkreśliła Kamila Wojtulewska - Hańczaruk.

W centrach medycznych enel-med badania stomatologiczne dzieci

– Bardzo się cieszę, że jako centrum medyczne enel-med mogliśmy dołączyć do wspólnej kampanii na rzecz polskich dzieci. W gabinetach enel-med stomatologia planujemy realizację wizyt dedykowanych indywidualnym potrzebom naszych małych pacjentów. Wierzymy, że ta kampania nie tylko pozwoli najmłodszym odzyskać zdrowy uśmiech, ale także zachęci opiekunów, aby regularnie odwiedzali z dziećmi gabinety lekarskie - zauważyła Beata Krakowska, dyrektor pionu stomatologii i medycyny estetycznej w Centrum Medycznym enel - med.

- Od ponad 30 lat udzielamy wsparcia stomatologicznego oraz aktywnie angażujemy się w działania profilaktyczne. Projekt „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie” znakomicie wpisuje się w misję firmy - zapewniła Beata Krakowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH