PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Emma Kiworkowa: koronawirus wyznacza tryb pracy w stomatologii

Autor: miro • Źródło: ms
08-03-2021, 09:48
Emma  Kiworkowa: koronawirus wyznacza tryb pracy w stomatologii dr n med. Emma Kiworkowa (źródło: FB)
- Pilnowanie wszystkich procedur sprawia, że – jak dotychczas - udaje się zachować dobry stan zdrowia pacjentów i personelu lecznic stomatologicznych – oceniła dr n med. Emma Kiworkowa, właścicielka Villa Nova Dental Clinic, wiceprezes Fundacji Wiewiórki Julii.

Gość "Czterech Pór Roku" w radiowej Jedynce stwierdziła: Jesteśmy bardzo zmęczeni pracą w maseczkach. Po ośmiogodzinnym dyżurze pojawia się ból głowy i poczucie dużo większego zmęczenia niż zazwyczaj. Problemy nasila stres z tego względu, że wszyscy mamy rodziny i wiemy, że pracując narażamy nie tylko siebie, ale także swoich najbliższych.

W ocenie gościa radiowej Jedynki gabinety stomatologiczne są dobrze przygotowane do pracy z pacjentami, w dużej mierze są to placówki prywatne.

W ocenie dentystki ostatnio pacjenci decydują się na dłuższe wizyty, aby ograniczyć ich liczbę. Jak okazuje się, szczególnie narażone na problemy z uzębieniem są niestety dzieci.

- Nie wymaga się, aby każdy pacjent pokazał aktualny test covidowy, nie byłoby to realne, chociażby dlatego, że pracujemy między innymi z pacjentami, którzy zgłaszają się na wizyty doraźnie. Każdy pacjent przechodzi dwukrotnie de facto wydech epidemiologiczny, ma mierzoną temperaturę i już na terenie klinki dopilnowane są wszelkie zabezpieczenia, aby potencjalne zakażenie lekarza czy personelu było znikome – tłumaczyła Emma Kiworkowa.

- U nas, dzięki wprowadzonym zabezpieczeniom, nie doszło do ani jednego ogniska koronawirusa. Wśród moich znajomych lekarzy, którzy też są odpowiedzialni za placówki medyczne, pilnowanie tych wszystkich procedur sprawia, że udaje się zachować dobry stan zdrowia u personelu i pacjentów – zapewniła rozmówczyni "Czterech Porach Roku".

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   Emma Kiworkowa   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH