PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Elektroniczna dokumentacja medyczna: CSIOZ sonduje umiejętności lekarzy

14-08-2013, 00:01
Elektroniczna dokumentacja medyczna: CSIOZ sonduje umiejętności lekarzy (fot. sxc.hu)
Elektroniczna dokumentacja medyczna: CSIOZ sonduje umiejętności lekarzy (fot. sxc.hu)
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia chce wiedzieć jak radzimy sobie z komputerem i w jakim stopniu jesteśmy za pan brat z elektroniczną dokumentacją medyczną. W tym celu opublikowało ankietę adresowaną do lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych oraz kadry zarządzającej placówek ochrony zdrowia.

Ankieta dotyczy zasadniczych informacji o stanie kompetencji cyfrowych u pracowników podmiotów leczniczych oraz wykorzystywania przez nich technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w codziennej pracy. Technologie ICT to narzędzia teleinformatyczne, które pozwalają na przetwarzanie, gromadzenie i przesyłanie informacji w formie elektronicznej.

O co m.in. pyta CSIOZ?

Jak oceniamy swoją wiedzę z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT)?

Czy dentysta wykorzystuje elektroniczny system obiegu dokumentów w miejscu pracy?

Czy nasza placówka gromadzi dane medyczne w sposób elektroniczny?

Jakie moduły elektroniczne w części medycznej (białej) są wykorzystywane w miejscu pracy?

Uzyskane informacje z ankiet będą wykorzystane wyłącznie przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia na potrzeby opracowania dopasowanego do potrzeb pracowników podmiotów leczniczych cyklu szkoleń.

Ankieta będzie dostępna do dnia 8 września 2013 r. Link do ankiety tutaj. Przeprowadzana jest w związku z planowaną realizacją projektu systemowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet II, Poddziałanie 2.3.3 Podniesienie  jakości  zarządzania w ochronie zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH