Maria Sergeeva zmarła 26 sierpnia 2021 r. w klinice Rakhat w Taugul. Przyjechała tam, aby usunąć ząb mądrości, który rósł nierównomiernie.

Matka Marii korzystała z usług w innym oddziale tej kliniki i była zadowolona z leczenia, dlatego poradziła córce, aby ta zgłosiła się do tamtejszego oddziału stomatologicznego. Lekarz dentysta, po wykonaniu zdjęć rtg, stwierdził, że oprócz bolącego zęba mądrości trzy pozostałe także zaczynają rosnąć. Zalecił, aby kobieta poczekała, aż pobolewający ząb wykształci się w większym stopniu, wówczas łatwiej będzie go usunąć.

16 sierpnia 2021 r. Maria Sergeeva zgłosiła się do lecznicy na ekstrakcję. Lekarze doradzili jej usunięcie czterech zębów mądrości w znieczuleniu ogólnym. Ostatecznie ustalono termin na 26 sierpnia. Dzień wcześniej pacjentka uczestniczyła w konsultacjach z anestezjologiem. Powiedziano jej, że zostanie poddana znieczuleniu ogólnemu i otrzyma leki przeciwbólowe.

26 sierpnia rano rozpoczęła się operacja. 6 godzin później jej matka odebrała telefon od syna, który powiedziała że jego siostra zmarła.

Pierwszym, który dowiedział się o zdarzeniu, był narzeczony zmarłej, który czekał na nią w lecznicy. Personel kliniki wyjaśnił, że podano znieczulenie, po czym nastąpił wstrząs anafilaktyczny. Pacjentkę ratowano przez dwie godziny - bezskutecznie.

Karetka nie została wezwana. Lecznica wyjaśniła, że ma własny oddział intensywnej terapii.  Sekcja zwłok wykazała, iż zmarła była zdrowa, ale nastąpił szok anafilaktyczny. Nie podano jaki lek został wstrzyknięty kobiecie. Śledztwo w sprawie trwa.

Maria Sergeeva została pochowana 29 sierpnia w sukni ślubnej, gdyż za kilka tygodni miała wyjść za mąż.