PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dzieci wróciły do szkół z próchnicą, a dentystów w szkołach brak

Autor: nieck • Źródło: en
10-09-2021, 08:12
Dzieci wróciły do szkół z próchnicą, a dentystów w szkołach brak Wiele szkół nie zapewnia dzieciom opieki stomatologicznej (fot. Unsplash)
Stan zębów dzieci wymaga sprawnie działającej, łatwo dostępnej opieki stomatologicznej. A z tym niestety nadal w szkołach kłopot.
  • Wiele placówek rozpoczęło ten rok szkolny bez działającego gabinetu stomatologicznego.
  • Pomimo wielomiesięcznych starań nie uda się ani gabinetu takiego uruchomić na terenie placówki oświatowej, ani  zawrzeć umów z przychodniami czy gabinetami dentystycznymi, które realizowałyby świadczenia poza szkołą. 
  • Tam gdzie dentysta w szkole jest, jest doceniany.

Na przykład dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1,  w Toruniu,  Dorota Szulc  mówi, że placówka ma szczęście: Mamy na miejscu panią dentystkę, która dostępna jest dla uczniów codziennie! Udało się to dzięki umowie zawartej z przychodnią Olk-Med, działającą na obrzeżach starówki, i temu, że istniejący już w szkole gabinet stomatologiczny wynajęty został na preferencyjnych warunkach.

W mieście nie brakuje szkół, w których uczniowie dentysty na miejscu nie mają. Zatem o dentystkę szkoła dba tak, jak potrafi, by pani stomatolog nigdzie nie uciekła. -Teoretycznie na przykład miejsc parkingowych nie mamy, ale dla pani dentystki jednak mamy - podkreśla dyrektor szkoły.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
próchnica   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH