PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Duża oglądalność infoDENT24.pl w 2020 r.

ms
31-12-2020, 08:42
Duża oglądalność infoDENT24.pl w 2020 r. infoDENT24.pl w 2020 r.
2020 r. był wyjątkowy w informacjach, jakie zamieszczaliśmy na portalu infoDENT24.pl, odmieniając przez wszystkie przypadki wyrażenia koronawirus, COVID-19, SASR-CoV-2. 2020 r. był wyjątkowy, gdyż wiele informacji czytano ponad 100 tys. razy. Prezentujemy dziesięć informacji, które miały w mijającym roku grubo ponad 1 mln odsłon.

10 Konronawirus: jasne wytyczne KS NRL dla dentystów co teraz robić
Komisja Stomatologiczna NRL rekomenduje zawieszanie zabiegów planowych w leczeniu stomatologicznym w oparciu o podany przez KS schemat organizacyjny (w uzasadniania tego kroku należy podkreślać, że jest to decyzja powodowana troską o zdrowie publiczne, a nie kłopotami kadrowymi, chęcią wyjazdu, czy spadkiem koniunktury).

09 Koronawirus: MZ szczegółowe zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych
Ministerstwo Zdrowia przygotowało szczegółowe zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w związku z niebezpieczeństwem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Konieczne będzie poznanie tych wskazań przed wznowieniem leczenia. Materiał jest bardzo oczekiwany przez lekarzy dentystów, jednak sygnalizujemy, że jest to propozycja, a ostateczny kształt dokumentu zależeć będzie m.in. od usankcjonowania przez resort zdrowia teleporady jako obowiązującej procedury w stomatologii, co jeszcze nie jest przesądzone.

08 Koronawirus: ważny komunikat Komisji Stomatologicznej NRL dla lekarzy dentystów
 90 proc. świadczeń stomatologicznych odbywa się z użyciem narzędzi tworzących aerozol wody i cząsteczek śliny. Zagrożenie dla personelu i kolejnego przyjmowanego pacjenta zakażeniem drogą kropelkową jest dużo większe, niż w poradniach innych specjalizacji. Z tego względu, zawieszenie przyjęć, czy też ich ograniczenie trzeba traktować jako prawo do indywidualnych decyzji lekarzy wykonujących zawód w formie praktyki lekarskiej, czy też w formie podmiotów leczniczych – czytamy m.in. w komunikacie KS NRL z 11 marca 2020 r. w sprawie sytuacji związanej z pandemią COVID-191.

07 SARS CoV-2: stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii stomatologicznej prof. Mansura Rahnama
Kierując się potrzebą jak najszybszego upowszechniania informacji, które mogą być przydatne przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w celu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem SARS CoV-2, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii stomatologicznej – prof. Mansur Rahnama, przekazał swoje stanowisko w tym przedmiocie, przedłożone Ministerstwu Zdrowia. 

SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   infoDENT24.pl   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH