• Dorota Stankowska została wybrana do zarządu Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej
  • Dorota Stankowska jest założycielką The Dawson Academy Polska. Ukończyła ponad 150 kursów w renomowanych ośrodkach stomatologicznych na całym świecie
  • Pracowała jako wolontariuszka m.in. w The Mwereni Integrated School for the Blind  w Tanzanii

Dorota Stankowska w zarządzie PASE

Dorota Stankowska ukończyła ponad 150 kursów w renomowanych ośrodkach stomatologicznych na całym świecie. Była uczestniczką kursów i szkoleń prowadzonych m.in. przez: Petera Dawsona, Johna Koisa, Lorenzo Vaniniego, Didiera Dietschia, Domenico Massironiego i Pascala Magne

Jest założycielką The Dawson Academy Polska i wykładowcą The Dawson Academy USA, jednej z wiodących szkół na świecie w zakresie okluzji.

Posiadaczka tytułu Master of Fixed Prosthodontics na Uniwersytecie w Siennie.

Prowadzi lecznicę Stankowscy & Białach Stomatologia.

Dorota Stankowska - wolonatriuszka

Pracowała jako wolontariuszka m.in. w The Mwereni Integrated School for the Blind - szkole integracyjnej pod Kilimandżaro (wśród tamtejszych dzieci są osoby niewidome maluchy oraz sieroty, głównie albinosi odtrąceni przez swoje rodziny).

- Ośrodek żyje wyłącznie z darów, pomocy wolontariuszy, tego co im się przywiezie, a potrzeby są ogromne. My zawieźliśmy szczoteczki i naszą wiedzę. Na miejscu pracowaliśmy w tamtejszej klinice. Wykonaliśmy dzieciom przeglądy, w miarę możliwości realizowaliśmy leczenie. Prowadziliśmy także warsztaty z higieny jamy ustnej dla dzieci i ich opiekunów - wyjaśniała lek. stom. Dorota Stankowska.

Polska Akademia Stomatologii Estetycznej

Polska Akademia Stomatologii Estetycznej powstała w październiku 2003 r. Celem PASE jest wspieranie dążenia do doskonałości w stomatologii estetycznej. Członkowie Akademii chcą mieć wpływ na kształtowanie liderów w dentystyce polskiej. Pokazują, że aby zbliżyć się do perfekcji natury - potrzeba interdyscyplinarnej komunikacji i współpracy w zespole lekarz – technik. 

Członkowie PASE mają być elitą zawodową, przykładem najwyższych standardów etycznych. Bardzo ważna, poza rozwojem własnym, jest edukacja.