PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Doraźna pomoc stomatologiczna, dlaczego w Łodzi jej nie ma?

Autor: miro • Źródło: ms
29-09-2020, 09:10
Doraźna pomoc stomatologiczna, dlaczego w Łodzi jej nie ma? Brak doraźnej pomocy stomatologicznej w Łodzi (foto: pixabay)
Od pół roku, kiedy to z realizowania świadczeń w ramach  doraźnej pomocy stomatologicznej zrezygnowała Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego – w Łodzi tego typu usług medycznych w ramach NFZ nie ma.

Centrum Kliniczno - Dydaktyczne w Łodzi przyjmuje w soboty tylko do 15.00, natomiast w niedziele i święta oraz w porze nocnej – nie. Szpital nigdy w swojej historii działalności nie udzielał świadczeń medycznych w zakresie stomatologii w postaci nocnej pomocy dentystycznej - napisano w nadesłanym komunikacie do TVP Łódź.

Za każdą dobę dyżuru poza dniami roboczymi gabinet może dostać od NFZ 800 zł. To najwyższa stawka w Polsce. NFZ dwukrotnie ogłaszał konkurs na takie usługi, bezskutecznie.

- Pomoc doraźna nocna, to jest bardzo trudny kawałek chleba. Przychodzą tam ludzie, którzy wcześniej się nie leczyli, ich zęby są bardzo zaniedbane. To jest praca w nocy, w weekendy i nie ma lekarzy, którzy zajęliby się taką pomocą – wyjaśniła dla TVP Łódź Anna Leder, rzecznik prasowy NFZ w Łodzi.

Dopóty, dopóki trwa pandemia, NFZ nie może ogłosić kolejnych konkursów na całodobową pomoc.

Najbliższy Łodzi gabinet, który nieodpłatnie świadczy usługi 24 godziny na dobę, znajduje się w oddalonym o 50 km w Piotrkowie Trybunalskim.

Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że brak chętnych świadczeniodawców przestałby być tak uciążliwy, gdyby stawki pokrywały koszty realizacji usług.

 Więcej: TVP Łódź

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH