PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dom Lekarza we Wrocławiu także domem lekarza dentysty

20-02-2013, 23:25
Dom Lekarza we Wrocławiu także domem lekarza denty
Dom Lekarza we Wrocławiu także domem lekarza denty
Dolnośląska Izba Lekarska przeniesie się w marcu 2013 r. do gruntownie przebudowanego zabytkowego Domu Lekarza przy ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu. Znajdzie się tam powierzchnia przygotowana specjalnie z myślą o potrzebach lekarzy dentystów. 


XVIII-wieczna kamienica będzie pełniła m.in. funkcję centrum konferencyjno szkoleniowego z multimedialną salą konferencyjną na dwieście miejsc. Centrum konferencyjne (z przeszklonym sufitem) zlokalizowane zostało na I piętrze budynku. To nie wszystko. W bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane zostały dwie mniejsze sale szkoleniowe na kilkadziesiąt osób. Jedna z nich ma spełniać potrzeby stomatologów. W tym celu zamontowane będą na sali dwa w pełni wyposażone fotele dentystyczne.
DIL przejęła zabytkową kamienicę od Stowarzyszenia Lekarzy Dolnośląskich i Wychowanków Medycyny Wrocławskiej.
Inwestycja kosztowała ok. 13 mln zł i była finansowana dwudziestoletnim kredytem. Jego spłatę zapewnić mają wpływy z najmu powierzchni komercyjnych (na parterze i w piwnicach budynku). W ramach przebudowy zwiększono powierzchnię użytkową z 1700 do 2250 mkw. Od strony oficyny dobudowano jedną kondygnację. Piwnice zostały pogłębione, tak aby mogła w nich funkcjonować restauracja dostępna bezpośrednio z ulicy oraz z wnętrza budynku.
Obiekt przy ul. Kazimierza Wielkiego będzie siedzibą władz DIL, znajdą tutaj także miejsce dla siebie sąd lekarski, komisja bioetyki DIL i rzecznicy odpowiedzialności zawodowej. Wydzielono również powierzchnię na salę przesłuchań i rozpraw. Na poddaszu zaaranżowano dwa pokoje gościnne z łazienkami. Ważne, że Dom Lekarza będzie także domem lekarza dentysty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   NRL   samorzą lekarski   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH