PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dolny Śląsk: NFZ przypomina o korekcie rozliczenia umowy na podstawie tzw. 1/12 kontraktu

en
14-01-2021, 12:22
Dolny Śląsk: NFZ przypomina o korekcie rozliczenia umowy na podstawie tzw. 1/12 kontraktu Korekta rozliczenia umowy tylko do 15 stycznia 2020 (fot. pixabay)
Świadczeniodawcy, korzystający w  2020 r. z formy rozliczenia świadczeń na podstawie tzw.1/12 kontraktu, zobowiązani są do skorygowania dokumentów rozliczeniowych przesłanych do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Korekta polegać powinna na:
-  skorygowaniu rzeczywistej kwoty rozliczonej w ramach 1/12 kontraktu za dany miesiąc sprawozdawczy poprzez przesłanie do DOW NFZ e-faktury korygującej,
- dokonaniu naliczenia wykonanych świadczeń – do ostatniego miesiąca sprawozdawczego, czyli grudnia 2020 r,,
- przesłaniu stosownej dokumentacji rozliczeniowej (e-faktury), na podstawie wygenerowanego szablonu w celu zapłaty za rzeczywiste wykonanie świadczeń.

Przekazanie wszelkich informacji o zrealizowanych świadczeniach w 2020 roku powinno było nastąpić najpóźniej do 10 stycznia 2021 r. W ramach analiz końcowych będących podstawą rozliczenia świadczeń opieki zdrowotnej zrealizowanych w zakresie umów na udzielanie świadczeń stomatologicznych obowiązujących w 2020 r., uwzględniane będą dane sprawozdawcze przekazane  nie później niż do 15  stycznia 2021 r..

 Więcej: nfz-wroclaw.pl

Czytaj także: OIL Gdańsk: rozliczenia kontraktów stomatologicznych

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   świadczenia stomatologiczne   kontrakt  

POLECAMY W SERWISACH