PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dolny Śląsk: Dentyści przypilnują prawidłowej oceny ofert

Autor: Mirosław Stańczyk
04-12-2012, 05:56
Dolny Śląsk: Dentyści przypilnują prawidłowej oceny ofert (źródło: sxc.hu)
Dolny Śląsk: Dentyści przypilnują prawidłowej oceny ofert (źródło: sxc.hu)
Trwa spór pomiędzy członkami Komisji Stomatologicznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej a przedstawicielami DOW NFZ. Dentyści krytykują urzędników i chcą czuwać nad prawidłowością przeprowadzania przez komisję konkursową oceny ofert.

 

O napiętych stosunkach pomiędzy dentystami a płatnikiem informowaliśmy już kilka dni temu. Przedstawiciele Komisji Stomatologiczej DRL wyrazili oburzenie, że DOW NFZ dopuszcza, aby ten sam podmiot występował o realizację świadczeń ogólnostomatologicznych oraz świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Skrytykowali także nierespektowanie zasady, zgodnie, z którą na każde pół etatu przeliczeniowego powinna przypadać dodatkowa praca popołudniowa lekarza dentysty oraz dopuszczenie możliwości wykazywania przez świadczeniodawców harmonogramów, które zakładają dłuższy czas pracy niż do godziny osiemnastej.

Co na to przedstawiciele DOW NFZ? Zupełnie nic.

- Wobec braku jakiejkolwiek informacji ze strony DOW NFZ w sprawie zarzutów i wątpliwości wskazanych w Stanowisku Komisji Stomatologicznej DRL z 20 listopada 2012 roku, dotyczących zasad postępowania Funduszu w trakcie konkursu na świadczenia zdrowotne w rodzaju leczenie stomatologiczne oraz ze względu na fakt, że mimo toczącego się postępowania oferenci nadal nie wiedzą jak będą oceniane oferty (),  Dolnośląska Rada Lekarska we Wrocławiu zwróciła się do Funduszu z prośbą o umożliwienie i zapewnienie uczestnictwa, w toku postępowań,  obserwatorom reprezentującym  DIL: lek. dent. Alicji Marczyk Felbie, lek. dent. Małgorzacie Nakraszewicz, mec. Monice Huber-Lisowskiej.  Osoby te zostały  powołane do pełnienia tego typu funkcji  Uchwałą 705/2012 DRL z 29 listopada 2012 roku czytamy w oświadczeniu KS DRL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH