PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dolnośląska Izba Lekarska w końcu w nowej siedzibie. Zyskają stomatolodzy

miro
17-10-2013, 08:08
Dolnośląska Izba Lekarska w końcu w nowej siedzibie. Zyskają stomatolodzy Dolnośląska Izba Lekarska w końcu w nowej siedzibie
Dolnośląska Izba Lekarska przenieść się miała w marcu 2013 r. do gruntownie przebudowanego zabytkowego Domu Lekarza przy ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu. Oficjalnie przeniesie się dopiero 19 października 2013 r. Znajduje się tam powierzchnia przygotowana specjalnie z myślą o potrzebach lekarzy dentystów.

Oto program uroczystości zaplanowanych na 19 października 

9.00 Msza św. - Katedra Wrocławska - celebrans ks. dr Stanisław Jóźwiak, kanclerz Kurii Biskupiej Archidiecezji Wrocławskiej.
13.00-13.15 Otwarcie uroczystości, powitanie gości - dr n. med. Igor Chęciński, dr Jerzy Bogdan Kos.
13.15-13.30 Przemówienia okolicznościowe:
- prezesa Dolnośląskiej Rady Lekarskiej - dr. n. med. Igora Chęcińskiego,
- prezesa Stowarzyszenia Lekarzy Dolnośląskich i Wychowanków Medycyny Wrocławskiej - dr. Jerzego Bogdana Kosa.
13.30-13.50 Wystąpienia zaproszonych gości.
13.50-14.15 Uroczyste odsłonięcie tablic okolicznościowych, poświęcenie Izby - bp sufragan Diecezji Wrocławskiej ks. prof. Andrzej Siemieniewski.
14.15-14.45 Wręczenie: odznaczeń państwowych, Odznak Honorowych za Zasługi dla Ochrony Zdrowia, Odznak Honorowych „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego" i Medali za Długoletnią Służbę.
14.45-15.00 Dzieje Pałacu Selderów - dr historii Maciej Łagiewski - dyrektor Muzeum Miejskiego we Wrocławiu.
15.00-15.10 Zbiorowym wysiłkiem - historia inwestycji: Dom Lekarza - dr n. med. Paweł Wróblewski - wiceprezes DRL.
15.10-15.40 Występ artystyczny - Wiktor Kuzniecow - skrzypce, Anna Jadach - fortepian.
15.40-16.15 Poczęstunek w nowej siedzibie - szwedzki stół.
16.15 Zakończenie uroczystości.

Przypomnijmy, że:
XVIII-wieczna kamienica mieści m.in. centrum konferencyjno - szkoleniowe z multimedialną salą konferencyjną na dwieście miejsc. To nowoczesne centrum (z przeszklonym sufitem) zlokalizowane zostało na I piętrze budynku. To nie wszystko. W bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane zostały dwie mniejsze sale szkoleniowe na kilkadziesiąt osób. Jedna z nich ma spełniać potrzeby stomatologów (projekt zakładał zainstalowanie dwóch, w pełni wyposażonych stanowisk dentystycznych).
DIL przejęła zabytkową kamienicę od Stowarzyszenia Lekarzy Dolnośląskich i Wychowanków Medycyny Wrocławskiej.
Inwestycja kosztowała ok. 13 mln zł i była finansowana dwudziestoletnim kredytem. Jego spłatę zapewnić mają wpływy z najmu powierzchni komercyjnych (na parterze i w piwnicach budynku). W ramach przebudowy zwiększono powierzchnię użytkową z 1700 do 2250 mkw. Od strony oficyny dobudowano jedną kondygnację. Piwnice zostały pogłębione, tak aby mogła w nich funkcjonować restauracja dostępna bezpośrednio z ulicy oraz z wnętrza budynku.
Obiekt przy ul. Kazimierza Wielkiego będzie siedzibą władz DIL, znajdą tutaj także miejsce: sąd lekarski, komisja bioetyki DIL i rzecznicy odpowiedzialności zawodowej. Wydzielono również powierzchnię na salę przesłuchań i rozpraw.
Na poddaszu zaaranżowano dwa pokoje gościnne z łazienkami. Ważne, że Dom Lekarza będzie także domem lekarza dentysty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH