PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Do gminy Mniów powraca opieka stomatologiczna „na NFZ”

Autor: miro • Źródło: ms
21-07-2017, 11:37
Do gminy Mniów powraca opieka stomatologiczna „na NFZ” Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Po roku oczekiwania biała plama, a właściwie czarna dziura stomatologicznej nieobecności na terenie gminy Mniów przestanie doskwierać tamtejszym mieszkańcom.

Świętokrzyski OW NFZ podpisał kontrakty z właścicielami dwóch gabinetów stomatologicznych z Mniowa:  Anną Maszkiewicz – Anna-Dent Centrum Stomatologii – ul. Kolonia 18 oraz Dorotą Maciejczyk - Kotek - Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna – ul. Kielecka 81.

Gabinet stomatologiczny, który miał podpisany kontrakt z NFZ w połowie 2016 r. ogłosił upadłość. Od tamtej pory nie było stomatologa, który świadczyłby usługi w ramach NFZ.

Walcząc o stomatologa dla mieszkańców gminy Mniów, tamtejsze władze wydały zgodę na otwarcie gabinetu dentystycznego w Zespole Szkół imienia Jana Pawła II w Mniowie, aby zapewnić darmową opiekę stomatologiczną chociaż dla dzieci i młodzieży. Działania te nie przyniosły jednak rezultatu.

- Ogromnie cieszymy się, że po tak długim czasie na terenie gminy Mniów nareszcie mieszkańcy będą mogli skorzystać z usług stomatologicznych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Długo zabiegaliśmy o te kontrakty – powiedział dla portalu echodnia.eu wójt gminy Mniów, Mariusz Adamczyk.

Więcej: echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Kielcach   kontraktowanie 2017  

POLECAMY W SERWISACH