PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto mierz ciśnienie pacjentom

Autor: miro • Źródło: ms
03-12-2021, 08:00
Dentysto mierz ciśnienie pacjentom Mierzenie ciśnienia w gabinecie stomatologicznym - standardem? (fot. Shutterstock)
Dentystka skierowała pacjentkę do specjalisty z powodu wysokiego ciśnienia krwi. Decydowały dosłownie dni, pacjentka ma tętniaka aorty, który wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

- Większość ludzi częściej odwiedza dentystę niż innego lekarza, tak więc to my jesteśmy w stanie skierować pacjenta do innego lekarza, jeśli zauważymy problem z ciśnieniem krwi – mówiła dentystka z Houston Terri Alani, która uznała, że ciśnienie krwi pacjentki Patrycji Greer jest dramatycznie wysokie. - Rutynowo badam ciśnienie krwi moich pacjentów, to szczególnie ważne przed podaniem środków znieczulających. Wysoki poziom ciśnienia, w tym wypadku wynosił 200/100, może wskazywać na problem z ogólnym stanem zdrowia – dopowiedziała Alani.

Patrycja Greer przyszła na rutynowy zabieg stomatologiczny, podczas którego została przekonana do pilnej wizyty u kardiologa.

- Po kilku badaniach odkryli, że mam niebezpiecznego tętniaka aorty  – wyjaśniła Greer.

Patricia Greer, kobieta w zasadzie uratowana przez dentystkę, powiedziała, że mając rodzinę, czwórkę wnuków, jest wdzięczna, że żyje i wie, że operacja da jej szansę na dłuższe życie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
chirurgia stomatologiczna   stany nagłe  

POLECAMY W SERWISACH