Dorota Polz-Gruszka jest rodowitą lublinianką, absolwentką Akademii Medycznej w Lublinie, pracuje na tamtejszym Uniwersytecie Medycznym. Jest stomatologiem dziecięcym, przyjmuje w przychodni na Felinie.

Kandydatka na prezydenta Lublina reprezentować ma komitet, który oprócz SLD i Twojego Ruchu tworzą m.in. związkowcy z OPZZ, Polska Partia Pracy, Polska Partia Socjalistyczna, Związek Weteranów i Rezerwistów WP. 

Dorotę Polz-Gruszkę interesują głównie ochrona zdrowia i sprawy społeczne. Oficjalna jej prezentacja nastąpi 28 września.

Dorota Polz - Gruszka tak mówi o sprawach stomatologii dziecięcej: "Bardzo dobrze, że Rzecznik Praw Dziecka poruszył problem profilaktyki próchnicy u dzieci i nierównego dostępu do lakowania „szóstek". Rozwiązanie jest bardzo proste- wystarczy z rozporządzenia wykreślić ograniczenia wiekowe i wprowadzić regulacje gwarantujące dostęp do profilaktyki każdemu dziecku. Kryterium powinny być wskazania medyczne, a nie wiek. W profilaktykę powinno się inwestować, a nie na niej oszczędzać!"

Dorota Polz - Gruszka startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy koalicji Europa Plus-Twój Ruch (zdobyła 350 głosów).

SLD porozumiał się z Twoim Ruchem wyłącznie w Lublinie i tylko do rady miasta oraz w wyborach na prezydenta.

Czytaj także:

Łukasz Tyszler oficjalnie kandydatem na prezydenta Szczecina