PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta w szkole: w Lublinie dmuchają na zimne

06-08-2013, 00:02
Dentysta w szkole: w Lublinie dmuchają na zimne
Dentysta w szkole: w Lublinie dmuchają na zimne
Samorząd lekarski w Lublinie przekonuje, że rynek świadczeń stomatologicznych udzielanych osobom do 18. roku życia jest w mieście zabezpieczony w sposób optymalny. Jest tak głównie z powodu zawarcia umów kontraktowych z podmiotami posiadającymi gabinety dentystyczne, w zdecydowanej większości w szkołach. Samorząd nie chce, żeby zmieniło to się w przyszłości.

Członkowie Okręgowej Rady Lekarskiej w Lublinie są zadowoleni ze szkolnej opieki stomatologicznej w mieście, ale obawiają się, że zmiana tego stanu może nastąpić w związku z nowym kontraktowaniem. Dlatego zwrócili się do Agnieszki Pachciarz, szefowej Narodowego Funduszu Zdrowia, z propozycją dokonania zmian w sposobie kontraktowania części świadczeń w 2014 roku (i następnych).

- Zwracamy się z prośbą i propozycją, aby dokonać zmian w obowiązujących warunkach kontraktowania dających preferencje podmiotom posiadającym obecnie umowę na udzielanie świadczeń stomatologicznych do 18 roku życia, a miejscem ich udzielania są gabinety w szkołach - czytamy w piśmie.

Dodatkowym argumentem, przemawiającym za takim rozwiązaniem, jest uzyskanie przez niektórych lekarzy dentystów środków strukturalnych, które zostały wykorzystane na dostosowanie gabinetów dentystycznych w szkołach do zakresu zakontraktowanych świadczeń dla dzieci i młodzieży.

- Jesteśmy przekonani, że wobec zapowiadanych zmian legislacyjnych wprowadzających rewolucję w strukturze NFZ, związaną z planowaną jego decentralizacją oraz trudną sytuacją finansową - najlepszym rozwiązaniem byłoby przedłużenie obowiązywania dotychczasowych umów, co w konsekwencji wyeliminowałoby poniesienie niepotrzebnych kosztów nowego kontraktowania - uważa Janusz Spustek, prezes Okręgowej Rady Lekarskie w Lublinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   dentysta w szkole   Inicjatywy   OIL w Lublinie  

POLECAMY W SERWISACH