PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta stworzył aplikację uczącą prawidłowo szczotkować zęby

Autor: miro • Źródło: ms
30-01-2019, 12:55
Dentysta stworzył aplikację uczącą prawidłowo szczotkować zęby Aplikacja jak myć prawidłowo zęby (foto: pixabay)
Każdy sposób na walkę z epidemią próchnicy jest godny propagowania. Ten dotyczy wszystkich Polaków, którzy źle myją zęby, ale być może zmotywuje i tych, którzy zębów nie myją wcale, bo nie mają szczoteczki do zębów lub po prostu nie chcą tego robić.

3,8 mln Polaków nie myje zębów. 800 tys. nie ma czym myć, bo nie posiada szczoteczki do zębów. Szczęśliwi właściciele szczoteczek nie powinni się z tego faktu szczególnie cieszyć, bo 90 proc. posiadaczy nie umie się nimi odpowiednio posługiwać. Efekty? Przeciętny Polak, dobiegający 70 lat, ma już tylko siedem własnych zębów.

Metodę nauki szczotkowania zębów opracował lekarz dentysta Marcin Krufczyk. Aplikacja pozwala zapoznać się z prawidłowymi metodami szczotkowania zębów wraz z ich wizualizacjami.

W aplikacji wyodrębniono wyróżniono trzy działy:
- dla dzieci, 
- dla dorosłych,
- uniwersalny.

Każdy z działów wyróżnia się zaleceniami dotyczącymi określonej metody szczotkowania. Uwzględniając stan początkowy, użytkownik może dokonać wyboru nowej metody szczotkowania i prześledzić prawidłowość jej wykonania na udostępnionych w aplikacji schematach 3d.

Aplikacja

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH