PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta przejeżdża rocznie 80 tys. km w drodze do pracy

Autor: nieck • Źródło: en
22-10-2021, 13:22
Dentysta przejeżdża rocznie 80 tys. km  w drodze do pracy Praktyka dentystyczna w biednym regionie USA (fot. Unsplash)
Dentysta Ronald Stratton pokonuje swoim samochodem ok. 80 tys. km rocznie, pracuje w jednym z obszarów USA, w którym jest utrudniony dostęp do opieki stomatologicznej.

Codziennie o 7:30 dentysta Ronald  Stratton wsiada do  samochodu i rusza do swojej kliniki dentystycznej oddalonej o półtorej godziny drogi od jego domu. Każdego roku podczas dojazdów do pracy pokonuje ponad 80 tys. km.

Stratton jest jedynym dentystą w parafii East Carroll w stanie Luizjana,  prawie połowa mieszkańców tego regionu jest biedna.

- Gdybym kiedykolwiek odszedł, myślę, że byłoby bardzo trudno znaleźć tutaj innego dentystę na moje miejsce – powiedział Stratton.

Brak dostępu do opieki dentystycznej nęka wiele obszarów wiejskich Stanów Zjednoczonych. Z badań wynika że w całych Stanach Zjednoczonych jest 229 hrabstw, które  w 2019 r. nie miały ani jednego dentysty.

Te problemy z dostępem do opieki stomatologicznej często prowadzą do utraty zębów. W całych Stanach Zjednoczonych prawie 14 proc. seniorów jest bezzębna. Ale w  parafii East Carroll, gdzie ma praktykę Ronald Stratton, prawie 40 proc. starszych osób straciło wszystkie zęby. 

Stratton przyjmuje rocznie 8 tys. pacjentów, w ciągu 30 lat (przyjmuje od 1990 r.) wyrwał ponad 40 tys. zębów i wykonał niezliczoną liczbę zabiegów leczenia kanałowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   zęby   opieka stomatologiczna   próchica dzieci  

POLECAMY W SERWISACH