PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta leczył wiedząc, że jest zakażony koronawirusem

Autor: miro • Źródło: ms
09-03-2021, 12:03
Dentysta leczył wiedząc, że jest zakażony koronawirusem Dentysta z niezrównoważoną osobowością (fot. shutterstock)
Stomatolog z okręgu Salzburga przebywa w więzieniu, ponieważ leczył pacjentów po pozytywnym wyniku testu w kierunku koronawirusa i nie poddał się obowiązkowej kwarantannie.

Aresztowany dentysta praktykuje, a właściwie praktykował, w niewielkiej społeczności powiatu Pongau (60 km od Salzburga) dopiero od grudnia 2020 r. (jako jeden z zaledwie dwóch lekarzy przyjmujących osoby z podstawowym ubezpieczeniem). W tak krótkim czasie jego zachowanie było niejednokrotnie negatywnie oceniane. 

Okazało się, że kontrowersyjny dentysta zakazał swoim pracownikom nawet rozmawiać z innymi kolegami o tym co się stało, niektórym wręcz groził, że o ile nie posłuchają jego żądań - to się z nimi rozliczy. Pojawiły się sformułowania o „zabijaniu” i „mafii”. Kilka osób wyraziło podejrzenie, że lekarz zażywa narkotyki, mówiono też o piciu alkoholu w gabinecie stomatologicznym.

Stomatolog swoim porywczym, cholerycznym zachowaniem wprowadzał współpracowników w stan niepokoju, krzyczał na pacjentów, zachowywał się grubiańsko. Adwokat ofiar, Stefan Rieder, który prawnie reprezentuje dwie ofiary, określił to jako „horror”.

Dentyście grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.  Jak już podawaliśmy, dentysta jest w więzieniu, ponieważ nie traktuje pandemii koronawirusa poważnie, bagatelizuje ją. Jak dotąd dentysta wykazał niewielkie zrozumienie oskarżenia o celowe narażanie innych ludzi na choroby zakaźne (zgodnie z art. 178 kodeksu karnego). 

- Ze względu na wiedzę medyczną stomatolog powinien był dokładnie wiedzieć o zagrożeniach, wynikających z podjętych decyzji i działań. O fakcie zakażenia dentysta został telefonicznie powiadomiony przez odpowiednich urzędników i ustnie poproszony o poddanie się kwarantannie - poinformowała prokurator z Salzburga Elena Haslinger.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   COVID-19   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH