PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta dezynfekuje domy pacjentów chorych na COVID-19

Autor: miro • Źródło: ms
18-01-2021, 10:05
Dentysta dezynfekuje domy pacjentów chorych na COVID-19 Lekarz dentysta Omar Juárez Aquiahuatl w akcji
Omar Juárez Aquiahuatl lekarz dentysta rzucił leczenie pacjentów i pomaga w odkażaniu domów, w których przebywały osoby z COVID-19.

Stomatolog Omar Juárez Aquiahuatl, patrząc na wzrost liczby przypadków i zgonów z powodu COVID-19 w Mexico City - porzucił pracę dentysty i został pracownikiem ekipy odkażającej.

Omar Juárez oświadczył, że zdecydował się dołączyć do brygady dezynfekującej z dwóch powodów: po pierwsze gabinety dentystyczne w dużej części były zamknięte, a po drugie, z powodu chęci zaangażowania się w prace, które są potrzebne, a mało osób chce je wykonywać.

Przed pandemią dentysta pracował jako koordynator oddziału stomatologicznego w gabinetach lekarskich Xochimilco (dzielnica Mexico City), choć zapewniał, że dobrze się czuje ze środkiem odkażającym, bo w bezpośredni sposób pomaga ludziom najbardziej potrzebującym.

- Jestem dumny, że mogę wspierać rodziny dotknięte pandemią i zdaję sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ta praca, chociaż robię to z pasją, zawsze wspierając współobywateli - powiedział.

- Uważam, że zawsze byłem wytrwałym człowiekiem, który lubi wyzwania. Po to, aby zapłacić za studia stomatologiczne musiałem pracować jako wioślarz trajinerów – okwieconych łódek (główna atrakcja w zielonej oazie wielomilionowego miasta Meksyk).

- Do tej pory byłem z ekipą w ok. tysiącu domów. Zawsze chciałem iść naprzód i to skłoniło mnie do nauki nowego zawodu – tłumaczył były dentysta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatolog   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH