PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści z ERO spoglądają na WHO

Autor: miro • Źródło: ms
08-04-2021, 11:06
Dentyści z ERO spoglądają na WHO ERO FDI w obliczu pandemii
- Europejscy stomatolodzy stawiają sobie za cel ściślejszą współpracę z Europejskim Biurem Regionalnym Światowej Organizacji Zdrowia - mówi dr Michael Frank prezes Europejskiej Organizacji Regionalnej (ERO) Światowej Federacji Stomatologicznej (FDI).

- Od początku pandemii mamy bardzo dobrą wymianę doświadczeń pomiędzy organizacjami stomatologicznymi w Europie i wiele się od siebie nauczyliśmy - dr Michael Frank.

Dodaje on: Fakt, że gabinety dentystyczne nie są miejscem zwiększonego ryzyka infekcji, wynika również z wymiany informacji o środkach i procedurach higienicznych w czasie pandemii. Naszym celem jest zintensyfikowanie takich relacji również w czasie, gdy pandemia COVID-19 przestanie być tak dojmująca. Zależy nam  na trwałej poprawie dostępu do opieki stomatologicznej dla wszystkich, na zapewnieniu profilaktyki zdrowia jamy ustnej poprawiającej stan ogólny zdrowia – zapewnia Michael Frank.

Europejska Organizacja Regionalna (ERO) Światowej Federacji Stomatologicznej (FDI) zrzesza organizacje i stowarzyszenia stomatologiczne z 35 krajów. W różnych komitetach i grupach roboczych koordynuje współpracę międzynarodową w takich tematach, jak praktyka stomatologiczna, badania naukowe, edukacja dentystyczna i zdrowie publiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   WHO   ERO-FDI  

POLECAMY W SERWISACH