PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści w proteście pracowników ochrony zdrowia

Autor: miro • Źródło: ms
14-09-2021, 09:32
Dentyści w proteście pracowników ochrony zdrowia Andrzej Cisło wiceprezes NRL, przew. KS NRL. podczas protestu pracowników ochrony zdrowia
Walkę o zmiany w ochronie zdrowia prowadzą, wspólnie z innymi pracownikami ochron zdrowia, lekarze dentyści. Na ulicach Warszawy protestował z grupą stomatologów m.in. Andrzej Cisło wiceprezes NRL, przew. KS NRL.

Andrzej Cisło, pytany przez Super Express o sytuację stomatologii powiedział m.in.:
- Od 13 lat spada udział stomatologii w budżecie Narodowego Funduszu Zdrowia. W te chwili jest to mniej niż 2 proc., a więc nawet poniżej kosztów działania Funduszu. Wciąż obowiązująca wycena sprzed 10 lat nie wymaga komentarza. Mądrej głowie dość dwie słowie – dodał wiceprezes NRL.

- Rząd działa ustawami, jeśli mówi że zaopiekuje się najmłodszymi, robi ustawę o leczeniu dzieci w warunkach szkolnych. Wysyła 16 dentobusów w Polskę, liczącą 38 mln obywateli, oczywiście w dobrym samopoczucia, że coś zostało zrobione. Mniej haseł a więcej nakładów i będzie dobrze – uważa Andrzej Cisło

Protestujący dentyści mówili także: 56 zł rocznie na leczenie jednego pacjenta to po prostu jest dla osób leczących się na NFZ niebezpieczne. Zniszczona stomatologia dziecięca degraduje się od 22 lat. Gabinety szkolne zlikwidowano w 1999 r., teraz mydli się oczy dentobusami. W mazowieckim jest 8 tys. wiosek i jeden mobilny gabinet stomatologiczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH