PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści nie chcą podpisywać aneksów do umów z NFZ

Autor: nieck • Źródło: en
12-11-2021, 08:31
Dentyści nie chcą podpisywać aneksów do umów z NFZ Świadczenia stomatologiczne mają zbyt niskie wyceny (fot. Shutterstock)
Niskie stawki za świadczenia stomatologiczne skutecznie zniechęcają do współpracy z NFZ. Wielu lekarzy wstrzymuje się z podpisaniem aneksów, gdyż obawia się  gorszych warunków finansowych.
  • W 2022 r. wygasa wiele kontraktów na świadczenia stomatologiczne i część dentystów zapowiada, że w ogóle nie stanie do kolejnego konkursu.
  • Nigdy wcześniej Naczelna Rada Lekarska nie spotykała się z tyloma zapowiedziami odejścia od umów.
  • Lekarze dentyści nie chcą podpisywać aneksów przedłużających umowy z NFZ do grudnia 2022 r.

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej wydało stanowisko  na temat aneksów do umów w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Prezydium ORL WIL oczekuje od Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ  przedstawienia propozycji finansowych (plan rzeczowo-finansowy), w związku z przesyłaniem do lekarzy dentystów i lekarzy specjalistów Ambulatoryjnej Opieki Zdrowotnej aneksów przedłużających umowy do 31 grudnia 2022 r.

 Wielu lekarzy wstrzymuje się z podpisaniem aneksów z powodu obaw o pogorszenie warunków finansowych. Lekarze domagają się  urealnienia cen świadczeń opieki zdrowotnej, podkreśla Prezydium ORL.

 Samorządowcy ostrzegają, że zainteresowanie współpracą lekarzy z publicznym płatnikiem wyraźnie słabnie, co zagraża funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej finansowanego z publicznych środków finansowych.

Realia opieki stomatologicznej na NFZ  szczegółowo omawiał wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Cisło w tekście Na NFZ leczenie zębów tylko za 52 zł rocznie.

O braku wyceny świadczeń stomatologicznych piszemy m.in. w materiale: Co się dzieje z wyceną świadczeń stomatologicznych 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   lekarz dentysta   kontrakt NFZ   kontrakty: aneksowanie  

POLECAMY W SERWISACH