Dentosept A Mini to pierwszy na rynku tego typu preparat dla dzieci w postaci spray ‘u.

Działanie preparatu warunkują następujące składniki:
- pantenol
- witaminy B2 i B3
- oktenidyna
- cytrynian cynku
- polidokanol (Laureth – 9)
- olejek miętowy i eukaliptol.

Dodatkowo gliceryna tworzy ochronną warstwę na błonie śluzowej oraz zapewnia jej prawidłowe nawilżenie, co chroni błonę śluzową przed podrażnieniami, a ksylitol zapewnia ochronę przeciwpróchniczą.

Preparat może być stosowany bez ograniczeń wiekowych, już od pierwszych dni życia.

U najmłodszych ze względu na trudności z utrzymaniem odpowiedniej higieny często mogą pojawić się pleśniawki oraz afty.

Pleśniawki - jak zaradzić problemom 

Pleśniawki (drożdżyca jamy ustnej) to problem, z którym rodzice spotykają się najwcześniej, już w pierwszych dniach życia dziecka.

Pleśniawki występują w postaci białego nalotu podobnego do rozlanego zsiadłego mleka, po jego starciu pozostaje zaczerwieniona, zapalnie zmieniona, czasami nawet krwawiąca i bolesna powierzchnia błony śluzowej. Czynnikiem wywołującym te dolegliwości jest grzyb z rodzaju Candida albicans. Do zakażenia może dojść m.in. przez nieprawidłową higienę jamy ustnej malucha np. oblizywanie smoczków, brak oczyszczania jamy ustnej (po każdym karmieniu naturalnym czy sztucznym należy delikatnie oczyszczać jamę ustną jałowym gazikiem zwilżonym przegotowaną wodą).

Zmiany aftowe nie omijają najmłodszych

Kolejny częsty problem u najmłodszych to zmiany aftowe, tzw. afty.
Afty to nadżerki lub owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej otoczone rąbkiem zapalnym oraz pokryte tzw. włóknikiem. Ich przyczyna nie jest dokładnie znana, najczęściej wymienia się zaburzenia immunologiczne. Zazwyczaj obserwuje się małe afty.

Dentosept A Mini dzięki swojemu bogatemu składowi ochroni błonę śluzową w przypadku pojawienia się problemów w jamie ustnej.
Możliwość bezdotykowej aplikacji i towarzyszące jej delikatne uczucie chłodu sprzyja łagodzeniu miejscowych podrażnień . Ulga podczas pojawienia się aft i dolegliwości towarzyszące ząbkowaniu sprzyja poprawie prawidłowego odżywiania, a co ważniejsze nawadniania maluchów, przyczyniając się do poprawy ich samopoczucia.