PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentobusy odpoczywają od pacjentów covidowych, ale także od uczniów

ms
29-10-2020, 07:41
Dentobusy odpoczywają od pacjentów covidowych, ale także od uczniów Dentobus elementem opieki stomatologicznej nad uczniami
Nad ruchem pacjentów covidowych, potrzebujących pomocy stomatologicznej. mało kto panuje, szczególnie po tym jak dentobusy wróciły do pracy z uczniami, uczniami, których w szkołach praktycznie nie ma.

NFZ dał odpocząć (w głównej mierze od stresu) załogom dentobusów i zezwolił im na powrót do objazdów placówek szkolnych. Z tym tylko, że zdecydowana większość uczniów zdobywa wiedzę w domach, a więc wędrówki dentobusów od szkoły do szkoły mijają się z celem.

W tej sytuacji znalezienie dentysty, który przyjąłby pacjenta covidowego jest zadaniem nadzwyczaj trudnym, o ile w ogóle cel jest możliwy do osiągnięcia.

Jedną z takich sytuacji opisuje Kurier Poranny, a dokładniej zakażona koronawirusem czytelniczka gazety, która poskarżyła się, że w zasadzie nikt nie potrafił wskazać jej kogoś, kto użyłby jej cierpieniom.  Nie dawały rezultaty poszukiwań stomatologa przez powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne, przez lekarzy rodzinnych, załogi dentobusów, czy pracowników NFZ.

- Po wykonaniu kilkudziesięciu telefonów problem nie został rozwiązany, a człowiek został pozostawiony sam sobie, bo wszyscy zajmują się w dużej mierze bezobjawowymi pacjentami... – opisywała sytuację pacjentka.

Kobieta uważa, że najgorszy jest brak informacji, gdzie mają się udać zakażeni pacjenci z pilnymi problemami stomatologicznymi.

- Świadczenia dla pacjentów są zabezpieczone tak, aby pacjent covidowy miał możliwość skorzystać w razie potrzeby z pomocy stomatologicznej - zapewniła dziennikarza Kuriera Porannego Beata Leszczyńska, rzecznik prasowa podlaskiego NFZ. W województwie podlaskim taką opiekę stomatologiczną świadczy jeden gabinet Ewy Konopelko-Śliżewskiej w Białymstoku, przy ul. Żurawiej 14. Od początku pandemii z usług gabinetu skorzystało 7 pacjentów, którzy łącznie odbyli 18 wizyt.

Więcej: Kurier Poranny

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   dentysta   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH