PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentobus w gminie Lipiany spełnił nadzieje

Autor: miro • Źródło: ms
11-02-2021, 11:45
Dentobus w gminie Lipiany spełnił nadzieje Urząd Gminy Lipiany (źródło: Google Maps)
Gmina Lipiany dziękuje załodze dentobusu, w którym – pomimo pandemii - specjaliści bezpłatnie leczyli zęby dzieci z tamtejszego przedszkola oraz zespołu szkół.

Podczas pobytu w gminie Lipiany stomatolog Oksana Sobstyl z lecznicy „Stomatologia Dla Ciebie” prowadzonej przez Michała Sobstyla zajęła się uzębieniem 140 dzieci.

Lipiany to gmina miejsko-wiejska w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie pyrzyckim, licząca 6 tys. mieszkańców.

Michał Sobstyl właściciel gabinetu Stomatologia Dla Ciebie, w Stargardzie, który ma kontrakt z Zachodniopomorskim OW NFZ na realizację świadczeń w dentobusie, powiedział infoDENT24.pl: W sytuacji gdy mniej placówek było zainteresowanych współpracą, mogliśmy więcej czasu poświęcić na jedno przedszkole. Wcześniej, mimo że było duże zainteresowanie naszymi świadczeniami, to kolejka chętnych sprawiała, iż przyjeżdżaliśmy tylko na jeden dzień.

- Odzywaliśmy się do sołectw i we współpracy z sołtysami staraliśmy się dotrzeć do okolicznych mieszkańców. Obecnie harmonogram pracy tworzymy z jedno-dwutygodniowym wyprzedzeniem, a do dyrektorów szkół najczęściej docieramy przez urzędy gmin, działy promocji, czy działy oświaty - wymienia Michał Sobstyl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH