• W lecie samorząd woj. lubuskiego zaplanował osiem Pikników Zdrowia, w których będzie brał udział także dentobus
  • Pierwszy Piknik Zdrowia odbywa  się 26  czerwca w Gorzowie Wlkp.
  • Celem tej akcji prozdrowotnej jest wszechstronna profilaktyka

Akcja profilaktyczna. Tam, gdzie najniższa frekwencja na badaniach kontrolnych

- Te wydarzenia to także darmowe porady lekarskie, dobra zabawa i wiele aktywności dla Lubuszan w każdym wieku  - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Podczas zaplanowanych na wakacyjne niedziele Pikników Zdrowia można odbyć wizytę u lekarza, dostępni są specjaliści z wielu dziedzin. Można także uzyskać porady fizjoterapeutów, psychologów czy terapeutów uzależnień. Pikniki są też okazją do drobnych badań oraz nauki pierwszej pomocy.

W Gorzowie impreza odbędzie się w niedzielę w godzinach 12.00-16.00 w parku Róż, gdzie zostaną przygotowane stoiska lubuskich jednostek ochrony zdrowia, m.in. Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy czy Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu.

Profilaktyka stomatologiczna. W dentobusie także w niedzielę

Na Pikniku Zdrowia pojawi się dentobus, czyli mobilny gabinet dentystyczny dla dzieci. 

Kolejne pikniki odbędą się w miejscowościach, które znajdują się w tzw. białych plamach, czyli w powiatach, które mają najniższą zgłaszalność na badania profilaktyczne w zakresie raka szyjki macicy, piersi i jelita grubego. Wśród miejsc, w których w te wakacje zaplanowano Pikniki Zdrowia są m.in. Iłowa, Lubięcin, Wschowa, Bogdaniec czy Przytoczna.