• Załoga dentobusu nie chce dalej leczyć dzieci zamieszkujące wraz z matkami w poznańskim hostelu przy ul. Warszawskiej
  • Pomoc stomatologiczna zaoferowana ukraińskim dzieciom była możliwa dzięki finansowania świadczeń przez Ministerstwo Zdrowia
  • W tle decyzja o konieczności opuszczenia przez imigrantów hostelu przy ul. Warszawskiej w Poznaniu

Zachowanie matek pacjentów uniemożliwia leczenie

Jak podaje portal epoznan, dzieci zamieszkujące wraz z matkami w poznańskim hostelu przy ul. Warszawskiej korzystały z darmowej pomocy stomatologicznej, która zapewniona była im przez załogę dentobusu.

Leczenie dzieci stało się niemożliwe ze względu na postawę matek małych pacjentów zbulwersowanych warunkami panującymi w hostelu i decyzją, wojewody wielkopolskiego, zgodnie z którą muszą opuścić obiekt do końca lipca.

Pani doktor odwołała dalsze świadczenie usług od 1 czerwca a dentobus odjechał.

Ukraińcy niezadowoleni z warunków zamieszkania

– Bezpłatna pomoc stomatologiczna dla dzieci z hotelu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Warszawskiej jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Zdrowia. Była to odpowiedź wojewody wielkopolskiego na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców tego ośrodka – wyjaśnił portalowi epoznan Jarosław Władczyk rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego. 

- Trudno na tę chwilę określić, czy dalsze świadczenie pomocy stomatologicznej w tym miejscu będzie możliwe w przyszłości – dodał.

Okazuje się, że warunki panujące w hostelu nie odpowiadają wymogom sanitarnym. Nakazy zmiany tej sytuacji nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Właściciel obiektu co miesiąc otrzymywał 1 mln zł dotacji na zapewnienie odpowiednich warunków Ukraińcom. - Możliwości nacisku na właściciela tego obiektu skończyły się panu wojewodzie stąd decyzja, aby nie przedłużać tej umowy – powiedział Jarosław Władczyk.