PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentobus Corten Medic w gminie Mirzec

Autor: miro • Źródło: ms
12-03-2021, 08:23
Dentobus Corten Medic w gminie Mirzec Dentobus Corten Medic (foto: Corten Medic zdjęcie sprzed epidemii koronawirusa)
Mirosław Seweryn, wójt gminy Mirzec (gmina wiejska w powiecie starachowickim) podpisał umowę z Corten Medic na świadczenie opieki stomatologicznej w dentobusie. Umowa obejmuje uczniów uczęszczających do szkół w gminie Mirzec. Świadczenia będą realizowane w ramach środków NFZ.

Usługi stomatologiczne udzielane będą w mobilnym gabinecie stomatologicznym, zgodnie z harmonogramem ustalonym z dyrektorami szkół. W dentobusie prowadzone będą działania profilaktyczno – edukacyjne, a w obecności rodziców – także leczenie stomatologiczne.

- To, że szkoły funkcjonują w mniejszym zakresie nie osłabiło w zdecydowany sposób popytu na nasze usługi. Z pewnością będziemy przyjmować kilkakrotnie mniej dzieci niż zazwyczaj, a przypomnę, że przed pandemią mieliśmy od 30 do nawet 50 młodych pacjentów w trakcie dnia pracy. Naszą wydajność najbardziej ogranicza reżim sanitarny, związany m.in. z koniecznością zachowania większych odstępów czasu pomiędzy przyjęciami kolejnych pacjentów. To jest pewien problem w funkcjonowaniu dentobusów, gdyż ekstensywny czas pracy obniża oczywiście efektywność ekonomiczną mobilnego gabinetu stomatologicznego – ocenił w rozmowie z infoDENT24.pl dyrektor generalny firmy Corten Medic dr Paweł Korneta.

– Mamy w naszej strukturze kilkanaście szkolnych gabinetów stomatologicznych, w tym funkcjonujących w szkołach. Faktem jest, że czas pandemii jest dla nich czasem zawieszenia. W pierwszym okresie gabinety zlokalizowane bezpośrednio w budynkach szkolnych zostały zamknięte, gdyż taką decyzję podjął rząd. Później nie mogły funkcjonować, bo szkoły większą część roku świeciły i świecą pustkami. Przez COVID-19 liczba uczniów w szkołach się zmniejsza a strach przed pójściem do gabinetu stomatologicznego wręcz rośnie. Na szczęście, dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu sanitarnemu naszych gabinetów zlokalizowanych obok placówek oświatowych, możemy nadal normlanie przyjmować potrzebujących pacjentów – mówi dr Paweł Korneta.

– Mimo to, jesteśmy przygotowani, aby w każdej chwili uruchomić opiekę stomatologiczną w szkołach. Problem próchnicy nie zniknął, a uczniowie nadal borykają się z dolegliwościami i skutkami mocno ograniczonego dostępu do dentysty. Często nie są oni również w odpowiedni sposób uczeni profilaktyki. Właśnie dlatego staramy się wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Mamy lekarzy, mamy zasoby - w tym materiały edukacyjne on-line - które na pewno wykorzystamy, aby mimo pandemii zadbać o zdrowie naszych młodych pacjentów – dodaje dyrektor Corten Medic.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   Corten Medic  

POLECAMY W SERWISACH